Aktualności

Kurier Lubelski: Pałac w Kozłówce zamieni się w Straszny Dwór

Kurier Lubelski: Pałac w Kozłówce zamieni się w Straszny Dwór

09-08-2019

Już w najbliższy czwartek, 15 sierpnia, jedna z najsłynniejszych oper Stanisława Moniuszki zostanie zaprezentowana w Pałacu Zamoyskich w Kozłówce.

“Opera Na prowincji” to wspólne przedsięwzięcie Teatru Muzycznego w Lublinie, Fundacji imienia Wincentego i Franciszka Lesslów w Puławach, Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Właśnie w ramach tej idei już za tydzień będzie można obejrzeć “Straszny Dwór”, przygotowany specjalnie na 200-tną rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki oraz 75-lecie powstania Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

- W naszym regionie nie ma piękniejszego miejsca i anturażu od tego, jaki proponuje pałac w Kozłówce. Z tego powodu wydawało nam się oczywiste, że tam właśnie nasz projekt powinien zostać zrealizowany. Klimat i historia tego miejsca doskonale wpisują się w całość tego pomysłu wykorzystując przy tym tak piękne przecież elementy polskiej architektury i krajobrazu - tłumaczy Kamila Lendzion, dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie.

Artyści związani z Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz Chór i Orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie nie wystąpią jednak, jakby mogło się wydawać, w pałacowych wnętrzach, ale na świeżym powietrzu. - Na scenie przed pałacem, nad nią, na pałacowym tarasie zasiądzie orkiestra.

Cały spektakl będzie można podziwiać z pałacowego dziedzińca siedząc na ławkach ustawionych na alejkach, bądź z ozdobnych trawników. Dlatego zachęcamy do zabrania kocy piknikowych i ciepłych okryć - podkreśla Agata Ulanowska z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Wstęp na wydarzenie będzie wolny. - Chcemy popularyzować muzykę poważną i dać do niej dostęp, wszystkim tym, którzy dotychczas nie mieli możliwości lub okazji obcowania z tego typu dziełami -wyjaśnia dyrektor Lendzion.

Spektakl odbędzie się 15 sierpnia. Początek godz. 20.00. Będzie to największe na Lubelszczyźnie wydarzenie związane z obchodami Roku Moniuszkowskiego.

źródło: Kurier Lubelski

Wróć do aktualności

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:
81 532 25 21 (pn-pt: 8:00 — 15.00)

 

 

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - pt: 10:00 — 18:00
Sobota: 16:00 — 18:00
W niedziele i święta na godzinę przed spektaklem

Telefony:
502 662 956 lub 81 532 96 65

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2020 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry