Aktualności

LAJF: Gdy praca jest pasją, a sztuka celem

LAJF: Gdy praca jest pasją, a sztuka celem

09-09-2019

Nie ma nic piękniejszego niż praca, która jest spełnieniem, pasją i wyzwaniem jednocześnie. Gdy to, co robimy, przynosi zamierzony efekt, ma wysoki poziom, a do tego, co najważniejsze – spotyka się z entuzjazmem publiczności. My wszyscy skupieni wokół ludzie teatru mamy obowiązek stać na straży SZTUKI – tego, co tak ulotne i enigmatyczne w życiu, a co pozwala oderwać się od prozy dnia codziennego.

Mam misję – tak właśnie czuję i tak myślę o tym, co dane jest mi robić w życiu. Swoje plany, marzenia i ambicje związane ze sztuką staram się realizować już drugi sezon w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Teatr, który jest dla mnie ciągłym wyzwaniem, miejscem, które uczy mnie pokory, ale także miejscem, które zaspokaja wszelki artystyczny głód.

Sezon, który już za nami, był żywym dowodem na to, jak wielki potencjał posiada cały zespół Teatru Muzycznego w Lublinie, począwszy od zespołów technicznych, poprzez artystów, a kończąc na zespole administracji. I to właśnie stanowi o sile takich instytucji kultury, jak teatr. Dane jest mi kierować zespołem ludzi ambitnych, gotowych na poświęcenie dla sztuki, ale przede wszystkim niezwykle profesjonalnych.

Należy pamiętać, że Teatr Muzyczny w Lublinie to już ostatni bastion klasycznej operetki w Polsce, a jednocześnie jedyna w województwie lubelskim scena prezentująca pełen przekrój sztuk scenicznych: od opery poprzez musical, operetkę balet, koncert, aż po bajki i widowiska edukacyjne. Łącząc ponad 70-letnią tradycję z nowoczesnością, zachwyca siłą repertuaru, nowocześnie wyposażoną sceną oraz, jak już wspomniałam, niezwykle zdolnym zespołem artystycznym! Naszym obowiązkiem jako spadkobierców tej operetkowej tradycji jest jej kontynuacja i stanie na straży tego muzycznego

dobra, którego udziałem również dane nam jest być! Takie przecież było również moje założenie i główny cel w koncepcji konkursowej dotyczącej Teatru Muzycznego w Lublinie, która została doceniona przez komisję konkursową i dzięki której jestem w tym miejscu, w którym jestem.

Staramy się, by repertuar naszej sceny był różnorodny, dbając jednocześnie, by każdy od najmłodszego do najstarszego znalazł coś dla siebie. Pielęgnujemy tradycję, nie zapominając jednocześnie o tym, by sztuka, teatr, muzyka klasyczna były dostępne również dla młodego widza.

Nachodzący sezon to czas nowych wyzwań artystycznych. W naszym repertuarze znajdą się tak lubiane przez naszą publiczność koncerty, stale zapraszamy również na klasyczną operetkę, ale zaskoczymy także pięknymi widowiskami i premierami.

Już 28 i 29 września zapraszamy na wyjątkowe widowisko muzyczne Mirosław Niewiadomski Show. Jest to autorski projekt artysty dobrze wszystkim znanego z wcześniejszego projektu „10 tenorów” w koprodukcji z Teatrem Muzycznym w Lublinie, a także naszych produkcji teatralnych, takich jak: „Baron Cygański”, „Czy można w taką noc… Zakochać się?” i „Księżniczka Czardasza”. Mirosław Niewiadomski i jego goście zaproszą Państwa w niezwykłą muzyczną podróż po największych przebojach muzyki operetkowej, wprowadzą w magiczny świat musicalu i rozbawią przy rytmach muzyki rozrywkowej. To niezwykłe widowisko zaspokoi najbardziej wymagające gusta każdej publiczności! Na scenie, oprócz doskonałych artystów, takich jak Mirosław Niewiadomski, Dawid Kwieciński, Mariusz Ruta i Jakub Gąska wystąpi orkiestra i balet Teatru Muzycznego w Lublinie. Na widzów czeka nie lada atrakcja – spotkanie z artystami, którzy będą „do dyspozycji” po występie. Niezapomniany czas na zdjęcia pamiątkowe i okazja do nabycia płyt z autografami. Tym razem wyjątkowo zapraszamy Państwa do sali Filharmonii Lubelskiej.

A już 12 i 13 października spotkamy się w Teatrze Muzycznym w Lublinie na oficjalnej Inauguracji sezonu artystycznego 2019/20. Tym razem zaprosimy Państwa do wysłuchania największych festiwalowych przebojów, które znane są każdemu z nas. „Od Opola do San Remo” to przekrój hitów, które wykonywali znani i do dziś uwielbiani artyści, tacy jak Maryla Rodowicz, Violetta Villas, Anna Jantar, Danuta Rinn, Jerzy Połomski, Andrzej Rosiewicz, Demis Roussos czy zespół Boney M. Koncert pełen wspomnień, doskonałej zabawy i tanecznych rytmów! Z kolei w grudniu zapowiadana już przeze mnie premiera „Halo Szpicbródka”, musicalu, którego nie trzeba reklamować, z fantastycznymi solistami, doskonałą reżyserią Mirosława Siedlera i choreografią Huberta Stachury. To zaledwie trzy zapowiedzi tego, co czeka widzów w nowym sezonie. W repertuarze również stałe tytuły, takie jak „Baron Cygański”, „Skrzypek na dachu”, „Kraina uśmiechu” czy „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Już dziś zapraszam Państwa do Teatru Muzycznego w Lublinie, bo naprawdę warto zakochać się w Muzycznym!

Kamila Lendzion – Dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie

>Link do artykułu<

foto. Aneta Sobiesiak

Wróć do aktualności

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:
81 532 25 21 (pn-pt: 8:00 — 15.00)

 

 

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - pt: 10:00 — 18:00
Sobota: 16:00 — 18:00
W niedziele i święta na godzinę przed spektaklem

Telefony:
502 662 956 lub 81 532 96 65

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2019 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry