Aktualności

Lubelski.pl: Opera na Prowincji. Straszny Dwór w pałacu w Kozłówce

Lubelski.pl: Opera na Prowincji. Straszny Dwór w pałacu w Kozłówce

08-08-2019

Wątki romantyczne, patriotyczne i komediowe, słynne arie oraz ognisty mazur – w czwartek (15 sierpnia) w Kozłówce z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki przedstawiona zostanie opera „Straszny Dwór”. Plenerowe przedstawienie odbędzie się w ramach projektu Opera na Prowincji.

– Wydaje mi się, że nie ma piękniejszego miejsca na tego typu wydarzenie. Ciesze się, że może się ono odbyć właśnie w takiej scenerii. Uznaliśmy, że będzie to piękne wydarzenie i warto byłoby w tym miejscu Straszny Dwór pokazać – podkreśla Kamila Lendzion, dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie. – Chcemy przybliżyć tę operę i to jest właśnie wyjście do społeczności, która nie zawsze może przyjechać do nas do teatru.

Straszny Dwór zawita do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Siedziba pałacu stanie się żywą scenografią opery.

– W rezydencji kozłowieckiej życie zawsze toczyło się wokół muzyki i teatru. Już za czasów Bielińskich, czyli pierwszych właścicieli kozłowieckiego majątku wystawiane tam były sztuki – wyjaśnia Agata Ulanowska, kierownik działu edukacji informacji muzealnej i wydawnictw Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. – Pałac i dziedziniec będą pięknym tłem dla tej opery. Będzie to niesamowite przeżycie, dla wszystkich, którzy będą mogli je zobaczyć. – dodaje.

 

Choć spektakl w tym miejscu zostanie przedstawiony po raz pierwszy, pomysł narodził się już w 2006 roku. – Przyszło mi do głowy, że ciekawie byłoby zorganizować taki projekt, który promowałby operę również na tej jego tytułowej prowincji. W ramach swojej działalności promujemy muzykę klasyczną – podkreśla Tomasz Mazur, prezes Fundacji im. Wincentego i Franciszka Lesslów.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

źródło: Lubelski.pl

Wróć do aktualności

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:
81 532 25 21 (pn-pt: 8:00 — 15.00)

 

 

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - pt: 10:00 — 18:00
Sobota: 16:00 — 18:00
W niedziele i święta na godzinę przed spektaklem

Telefony:
502 662 956 lub 81 532 96 65

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2020 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry