Aktualności

Lublin Nasze Miasto: Teatr Muzyczny zaczyna w weekend świętowanie Dnia Teatru Publicznego oraz urodzin Papieża.

Lublin Nasze Miasto: Teatr Muzyczny zaczyna w weekend świętowanie Dnia Teatru Publicznego oraz urodzin Papieża.

16-05-2020

Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie w tym roku po raz szósty. W związku z panującą pandemią i obostrzeniami higienicznymi tegoroczne obchody będą miały inny wymiar. Teatr Muzyczny w Lublinie czeka i zaprasza widzów na „facebookową scenę" oraz niecodzienne obchody setnej rocznicy urodziny papieża Polaka.

- Co roku o tej porze wrzało w ramach akcji organizowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego – „Bilet do teatru za grosze”, obchodzonej od 2015 z okazji Dnia Teatru Publicznego - przypomina Ewa Sobkowicz, kierownik działu sprzedaży i promocji TM oraz specjalista ds. kontaktów z mediami i sponsoringu. - Za symboliczne 300 czy 500 groszy widzowie mogli zakupić w kasie teatru bilety na proponowany przez nas spektakl. Ciągnące się przez cały teatralny hol, schody i plac przed wejściem do naszego teatru kolejki po „bilety za grosze” były dowodem popularności akcji, ale i potwierdzeniem sympatii widzów w stosunku do Teatru Muzycznego w Lublinie - dodaje.

Tym razem artyści nie będą mogli zobaczyć widzów w przestrzeni swojego teatru, ale zapraszają spotkanie z „facebookową sceną”. W ramach akcji #CZEKAMY nie tylko oczekują na powrót publiczność, ale i szykują dla niej wiele atrakcji.

W najbliższą niedzielę, 17 maja br., z okazji 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II zaprezentowana zostanie „Msza Lubelska”. Jest to pierwszy w historii Lublina utwór oratoryjny poświęcony temu miastu. Zachowane są w nim wszystkie części klasycznej mszy. Tekst liturgiczny wzbogacony został świeckimi songami, a utwór jest stylistycznie zróżnicowany i ma odzwierciedlić różnorodność kulturową, która przez wieki wpleciona była w historię grodu. Cała forma napisana została w bardzo czytelnej fakturze.

- Premiera mszy miała miejsce w Archikatedrze Lubelskiej 9 czerwca 2010 r., ale na „facebookowej scenie” zaprezentowany zostanie zapis z kwietnia 2011 r. - tłumaczy Ewa Sobkowicz. - Usłyszymy solistów związanych z naszym miastem: Renatę Drozd, Kaję Mianowaną, Andrzeja Wiśniewskiego i Marcina Żychowskiego, którym towarzyszą dwa chóry oraz duża orkiestra symfoniczna pod dyr. Jacka Bonieckiego. Autorami tekstów świeckich są: Jerzy Turowicz i Andrzej Namiota, muzykę zaś skomponował Janusz Baca - uzupełnia.

Dalsza część artykułu dostępna na stronie lublin.naszemiasto.pl

Wróć do aktualności

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:
81 532 25 21 (pn-pt: 8:00 — 15.00)

 

 

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - pt: 10:00 — 18:00
Sobota: 16:00 — 18:00
W niedziele i święta na godzinę przed spektaklem

Telefony:
502 662 956 lub 81 532 96 65

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2020 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry