Aktualności

RMF Classic: Teatr uczy nas żyć - teledysk dla Widzów Teatru Muzycznego w Lublinie

RMF Classic: Teatr uczy nas żyć - teledysk dla Widzów Teatru Muzycznego w Lublinie

12-06-2020

Działalność Teatru Muzycznego w Lublinie została przerwana w marcu w związku z pandemią koronawirusa. Mimo to artyści nie dają zapomnieć o sobie, nie dają się pandemii. Na facebookowej scenie wiele się dzieje. Prezentowane są fragmenty spektakli i widowisk muzycznych ostatnich sezonów artystycznych, a także bajek i widowisk familijnych. W Dzień Dziecka mieliśmy okazję zobaczyć spektakl baletowy „Królewna Śnieżka”. Rozpoczęły się próby do nowych produkcji m.in. do spektaklu „Historia tańca” oraz bajki "Sierotka Marysia"…

Teatr zaprasza też na projekt realizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury – „Kultura w sieci”. Projekt „Z Teatrem Muzycznym na kwarantannie” to trzy cykle, które będą prezentowane na facebookowej scenie i kanale YouTube przez cały czerwiec i lipiec. „Teatralne czytanki” – seria filmów skierowanych do dzieci i młodzieży. Soliści Teatru Muzycznego w Lublinie będą czytać wybrane przez siebie fragmenty utworów literackich – odpowiedników spektakli z repertuaru Teatru skierowanych do młodego widza. Będą to m.in. „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Calineczka”, „Kopciuszek”, „Kot w butach”, „Królewna Śnieżka”, „Pinokio” czy „Legenda o Czarciej Łapie”. Teatr ma nadzieję, że czytane teksty zachęcą widzów do przyjścia do teatru na te przedstawienia, kiedy tylko będzie to możliwe. „Wizyty domowe” – spotkania z artystami Teatru Muzycznego w Lublinie. To wirtualne spotkania z przedstawicielami różnych zespołów artystycznych Teatru Muzycznego w Lublinie: solistów, orkiestry, chóru i baletu. Artyści opowiedzą o swojej edukacji i drodze zawodowej, przedstawią specyfikę swojej pracy, wspomną o ulubionych utworach muzycznych, a także o pozateatralnych pasjach. Internauci będą też mieli możliwość zadawania pytań artystom. Teatr w ten sposób pragnie zmniejszyć dystans między twórcami i odbiorcami kultury, dać publiczności możliwość bliższego poznania swojego zespołu, co nie jest możliwe w warunkach teatralnych. „Rozwijaj się z Muzycznym” – to zachęta do czynnego uczestniczenia w kulturze, a nie tylko jej biernego odbioru. Dlatego artyści teatru zaprezentują proste ćwiczenia związane ze swoim zawodem, które każdy może wykonać w domu, nabywając tym samym nowych umiejętności /muzycznych, ruchowych/. Teatr pragnie w ten sposób utrzymać kontak z publicznością, dostarczyć widzom radości w tym niełatwym czasie i budować wspólnotę. Teatr cały czas jest z widzami i dla widzów!

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

We wtorek 2 czerwca miała miejsce premiera teledysku nagranego dla publiczności - teledysku do utworu z muzyką Zbigniewa Wodeckiego i tekstem Jacka Korczakowskiego: "Kochani, specjalnie dla Was niespodzianka! Tęsknimy za Wami, tęsknimy za sceną i z tej tęsknoty zrodziła się piosenka... "Teatr uczy nas żyć"z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego to utwór szczególnie nam bliski. Mamy nadzieję, że Wy także przytulicie go do serca..."

Jesteśmy przekonani, że słuchacze Radia RMF Classic przytulą to nagranie do serca...

https://www.youtube.com/watch?v=iOSOgWkoLxQ

żródło: www.rmfclassic.pl

Wróć do aktualności

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:
81 532 25 21 (pn-pt: 8:00 — 15.00)

 

 

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - pt: 10:00 — 18:00
Sobota: 16:00 — 18:00
W niedziele i święta na godzinę przed spektaklem

Telefony:
502 662 956 lub 81 532 96 65

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2020 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry