Aktualności

Straszny dwór Stanisława Moniuszki - Opera na prowincji

Straszny dwór Stanisława Moniuszki - Opera na prowincji

03-06-2019

Teatr Muzycznym w Lublinie, Fundacja im. Wincentego i Franciszka Lesslów, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", zapraszają na dwukrotną plenerową prezentację opery Straszny dwór Stanisława Moniuszki.W dniach:

- 15 czerwca przed Pałacem Marynki w Puławach

- 15 sierpnia o godzinie 20:00, przed Pałacem Zamoyskich w Kozłówce.

Wstęp wolny

Dotychczasowa owocna współpraca pomiędzy Fundacją im. Wincentego i Franciszka Lesslów oraz zespołem Teatru Muzycznego w Lublinie i POK „Dom Chemika” spowodowała, że chcemy kontynuować wspólne działania poprzez realizację niniejszego projektu, włączając do współpracy Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Nasze założenie opieramy na kooperacji orkiestry i chóru Teatru Muzycznego w Lublinie, zespołu solistów, którego trzon stanowić będą artyści związani z Teatrem Wielkim w Poznaniu, a także zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” działającego od 65 lat, obecnie przy POK „Dom Chemika”. Celem jest także zachęcanie nowych środowisk i grup odbiorców do korzystania z oferty kultury wysokiej, w tym muzyki operowej. Wykorzystane w realizacji „Strasznego Dworu” elementy polskiej architektury i krajobrazu nawiązują nie tylko do tytułu dzieła, ale także do widocznego w utworze etosu rodziny, podkreślając również patriotyzm i honor, których symbolem w świadomości Polaków wydaje się być dwór i jego tradycja.

Rok 2019 został ustanowiony rokiem Stanisława Moniuszki. W tym roku przypada 200. rocznica urodzin kompozytora, dyrygenta, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie i twórcy polskiej opery narodowej.

Pragniemy, aby znaczenie dorobku Stanisława Moniuszki istniało w świadomości nie tylko melomanów i osób zawodowo związanych z muzyką, ale także było wiedzą ogólnie dostępną i wzorem niektórych krajów, przedmiotem dumy narodowej. Dlatego Teatr Muzyczny w Lublinie z radością włączył się do obchodów Roku Moniuszkowskiego poprzez udział w projekcie "Opera na prowincji". Wydarzenie w Kozłówce to już druga prezentacja wspaniałego dzieła Moniuszki w województwie lubelskim!

Opera na prowincji - "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki jest owocem współpracy naszego Teatru z Fundacją im. Wincentego i Franciszka Lesslów, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce oraz Puławskim Ośrodkiem Kultury "Dom Chemika" i należy podkreślić, że jest największym wydarzeniem związanym z obchodami Roku Stanisława Moniuszki na Lubelszczyźnie, na które serdecznie zapraszamy!


ℹ️ Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Moniuszko 2019 - Promesa" realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

ℹ️ Projekt został wpisany w program oficjalnych obchodów Roku Moniuszkowskiego w Polsce.

Wróć do aktualności

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:
81 532 25 21 (pn-pt: 8:00 — 15.00)

 

 

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - pt: 10:00 — 18:00
Sobota: 16:00 — 18:00
W niedziele i święta na godzinę przed spektaklem

Telefony:
502 662 956 lub 81 532 96 65

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2020 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry