Aktualności

WAKACYJNY OBÓZ MUZYCZNY NOWEJ GENERACJI MUZYCZNEJ

WAKACYJNY OBÓZ MUZYCZNY NOWEJ GENERACJI MUZYCZNEJ

24-06-2019

Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 8-12 lat do udziału w Wakacyjnym Obozie Muzycznym, który odbędzie się w terminie 14-22 lipca 2019 w miejscowości Rajskie w Bieszczadach. Gospodarzem obozu jest Ośrodek Wypoczynkowy Caritas Rajskie ( http://osrodek-rajskie.pl/).

Uczestnicy w trakcie tygodniowego pobytu wezmą udział w intensywnym kursie edukacji muzycznej, który stanowi główną oś projektu. Autorem kursu muzycznego jest Gabriel Menet, muzyk i kompozytor teatralny, współautor projektu "Nowa Generacja Muzyczna". Dzieci będą uczestniczyć również w krótkich kursach towarzyszących - filmowych i tanecznych, prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów. Wszyscy uczestnicy będą mogli wykorzystać i zaprezentować rozwinięte zdolności podczas plenerowych nagrań filmowych zrealizowanych przez profesjonalną ekipę filmową, które zostaną wykonane w ostatnich dniach pobytu. Zarejestrowane nagrania zostaną wykorzystane do stworzenia teledysków do utworów opracowanych przez uczestników obozu. Nagranie dźwięku do klipów odbędzie się w sierpniu w studio na terenie Lublina.
W czasie pobytu zajęcia artystyczne będą stanowić 4-6 godzin programu każdego dnia. Pozostały czas zostanie wypełniony grami i zabawami na świeżym powietrzu, jeśli tylko pogoda na to pozwoli. Wieczorami zostaną zorganizowane projekcje filmów czy wspólne karaoke. Jeden dzień zostanie poświęcony na wędrówkę pieszym szlakiem turystycznym. W trakcie wędrówki będzie towarzyszyć nam ekipa filmowa, która uchwyci uczestników na tle najpiękniejszych krajobrazów, by później wykorzystać również ten materiał do produkcji klipów.
Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych, pełne wyżywienie uwzględniające 3 posiłki dziennie, wykwalifikowaną kadrę instruktorską, opiekę wychowawców oraz opiekę medyczną zgodnie z Ustawą z dn. 15.10.2015r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym (poz. 1629) oraz Rozporządzeniem MEN z 30.03.2016 w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik zostanie objęty grupową polisą ubezpieczeniową NNW. Przewóz uczestników autokarem na trasie Lublin-Rajskie-Lublin.

Koszt udziału w projekcie wynosi 850 zł. Zgłoszenia telefoniczne pod numerem telefonu:
81 532 76 13 (wewnętrzny 3 - Promocja). Pierwszeństwo mają uczestnicy kursu "Nowa Generacja Muzyczna", który odbył się w okresie kwiecień-czerwiec w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wakacyjny Obóz Muzyczny jest realizowany przez Teatr Muzyczny w Lublinie w ramach projektu "Nowa Generacja Muzyczna" dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.


Informacje dodatkowe:
Nowa Generacja Muzyczna to nowatorski projekt edukacyjny realizowany przez Teatr Muzyczny w Lublinie w 2019 roku. Składa się z dwóch modułów komplementarnych modułów. Pierwszy, stanowiący główną oś projektu, to autorski kurs edukacji muzycznej dla dzieci w wieku 8 - 12 lat, na który składają się następujące działania: regularne, co tygodniowe spotkania muzyczne realizowane w okresie kwiecień - czerwiec, w trakcie których powstają utwory stworzone przez uczestników; wakacyjny obóz muzyczny dla dzieci, w trakcie którego następuje dalsze opracowanie muzyczne utworów z pierwszej części oraz nagranie zdjęć do teledysków, realizowany w lipcu; nagrania studyjne utworów w Lublinie w sierpniu, oraz koncert finałowy z premierą teledysków zaplanowany na 8 września 2019 w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Autorski kurs edukacji muzycznej przygotował i realizuje Gabriel Menet, muzyk i kompozytor teatralny. Drugi moduł realizowany w ramach projektu stanowi pierwszy w Polsce kurs warsztatów kalimby, który odbywa się w lubelskim TM przez maj i czerwiec. Autorem cyklu spotkań z kalimbą jest Daniel Moński, muzyk i kompozytor teatralny. Inicjatorem i realizatorem całego projektu jest Łukasz Wójtowicz, producent teatralny i animator kultury. Projekt "Nowa Generacja Muzyczna" jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Teatr Muzyczny w Lublinie to jedna z niewielu scen muzycznych w Polsce oferująca publiczności bardzo bogaty repertuar operetkowy, który przeplatają akcenty musicalowe i koncertowe. Teatr działa nieprzerwanie od 1947 roku, wielokrotnie zmieniając w tym czasie lokalizację, realizując operowe wydarzenia plenerowe oraz występy gościnne na terenie całego kraju. Obecnie jego siedzibą jest gmach przy ul. Skłodowskiej 5 w Lublinie, w którym znajduje się również Filharmonia Lubelska oraz Centrum Spotkania Kultur. Organizatorem Teatru Muzycznego w Lublinie jest Województwo Lubelskie. Od września 2018 roku funkcję Dyrektora Naczelnego Teatru Muzycznego w Lublinie pełni pani Kamila Lendzion. 

Wróć do aktualności

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:
81 532 25 21 (pn-pt: 8:00 — 15.00)

 

 

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - pt: 10:00 — 18:00
Sobota: 16:00 — 18:00
W niedziele i święta na godzinę przed spektaklem

Telefony:
502 662 956 lub 81 532 96 65

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2020 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry