Aktualności

Bilet do teatru za 500 groszy

20-04-2017

Bilet do teatru za 500 groszy

www.dzienteatrupublicznego.pl


"Grosze grają rolę" po raz trzeci i czekają na nowych widzów.

 

Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Teatru Publicznego. W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnym roku i – o czym jesteśmy przekonani – uda się to także za kilka tygodni.

 

W ramach akcji "Bilet do teatru za 500 groszy" Teatr Muzyczny w Lublinie przygotował spektakl pt. "Baron cygański", który odbędzie się w dniu 18 maja 2017 r. o godzinie 18:00.

Sprzedaż biletów rozpocznie się w dniu 13 maja 2017 r. od godziny 14:00 w kasie Teatru, przy czym nie przyjmujemy wcześniejszych rezerwacji miejsc oraz nie dokonujemy przedsprzedaży biletów.

Jedna osoba może zakupić maksymalnie 2 bilety.

WIĘCEJ O BARONIE CYGAŃSKIM

 

Dzień Teatru Publicznego oraz towarzysząca mu akcja „Biletu do teatru za 500 groszy” to szansa i zachęta dla tych, którzy na co dzień z różnych powodów rzadko korzystają z oferty teatralnej, na ich twórcze spotkanie z teatrem, którego nie muszą się obawiać i który bardzo łatwo daje się oswoić. Chcemy aby komunikat „otwarcia teatru na widza” w tym roku również wybrzmiewał mocno. Popularyzujmy teatr poprzez mówienie o jego życzliwości, obalając tym samym złudne przekonanie ekskluzywności i niedostępności (finansowej, ale i intelektualnej) scen publicznych. 

W akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział 98 teatrów z 39 polskich miast. Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli dostępny jest od 13 kwietnia na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

„Bilet do teatru za 500 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Najlepszym dowodem na jej sens, a jednocześnie na ważność i potrzebę finansowania teatru z publicznych pieniędzy (jako publicznej wartości), są liczby ubiegłych lat. Co roku w akcji organizowanej z okazji Dnia Teatru Publicznego bierze udział kilkadziesiąt tysięcy widzów ze wszystkich województw.

 

                                                         

Zobacz więcej aktualności »

Ten serwis www używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek) w zakresie opisanym w polityce prywatności, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.