Charakterystyka spektakli

W REPERTUARZE TEATRU ZNAJDUJĄ SIĘ OBECNIE NASTĘPUJĄCE POZYCJE DEDYKOWANE MŁODYM WIDZOM:

PINOKIO

Na podstawie znanej bajki, będącej lekturą szkolną. Przedstaiwenie dla uczniów szkół podstawowych. Pokazuje w prosty i często zabawny sposób, iż takie wartości jak empatia, prawdomówność i chęć dzielenia się z innymi, wbrew pozorom prowadzą do dobrego życia i są istotą człowieczeństwa.

MAŁY CZARODZIEJSKI FLET

Specjalnie przystosowana dla młodych widzów wersja opery W.A. Mozarta. Spektakl mogą oglądać zarówno najmłodsze dzieci, jak i uczniowie w wieku gimnazjalnym i w pierwszych klasach liceum. Ze względu na wiele trudnych partii wokalnych polecamy tę pozycję jako materiał poglądowy dla uczniów szkół muzycznych. Spektakl opowiada o przygodach księcia Tamina i ptasznika Papagena w krainie Królowej Nocy. Tytuł ukazuje, iż wiara w swoje ideały oraz wyzwolenie ze stereotypów i uprzedzeń jest warunkiem osiągnięcia szczęścia. Utwór jest hołdem dla jasnej strony ludzkiej osobowości oraz otwartego funkconowania w społeczeństwie. 

CALINECZKA

Bajka muzyczna na motywach baśni H. Ch. Andersena. Historia małej jak palec dziewczynki w świecie przyrody. Spektakl przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum. Losy Calineczki są pretekstem do przekazania, iż wierność i nadzieja niejednokrotnie stają się mocną tarczą w obronie przed niesprawiedliwością i manipulacją. Wpaniała muzyka skomponowana przez artystów Teatru Muzycznego w Lublinie sprawia, że na czas spektaklu młodzi widzowie przenoszą się w baśniową przestrzeń, co pozwala w pełni docenić walory przedstawienia, w którym główne role grają ich rówieśnicy.

KARNWAŁ ZWIERZĄT

Koncert edukacyjny przygotowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Utwór moze być przeznaczony dla uczniów gimnazjów i szkół średnich. Ten szczególny utwór Camile Saint-Saensa w przyjemny sposób rozwija wyobraźnie i kształtuje wrażliwość muzyczną i wizualną młodych ludzi. Skomponowany w formie czternastu etiud, w każdej z nich ilustruje muzycznie zachowania i charakter wybranych zwierząt, przy użyciu dobranego instrumentarium. Treści edukacyjne oraz metodologię spetkalu wykłada w przystępny sposów narrator koncertu, a oprawę scenograficzną zapewniają przygotowane w nowoczesny sposób, za pomocą cyfrowej techniki wizualizacje.

KOPCIUSZEK

Premierowy w seznie 2010/2011 spektkl dla młodych widzów. Grupą docelową są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Na kanwie znanej bajki o Kopciuszku snuta jest opowieść ze współczesnym morałem. Sztuka stara się w prosty sposób połączyć tradycyjny sposób przekazywania treści i opowiadania historii ze współczesnym stylem wytworzonym przez zdobycze technologii. Spektakl jest multimedialnym widowiskiem, toczącym się w przetrzenii pomiędzy fotelem babci a środowiskiem systemu komputerowego. Bajka ma za zadanie wypracować u młodych ludzi refleksyjne korzystanie z dostępnej techniki i uczulić na niebezpieczeństwa, które mogą się z tym wiązać.

PAN TWARDOWSKI

Widowisko baletowe przeznaczone dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Historia mistrza Twardowskiego, związana silnie wątkami faustowskimi z kulturą zachodniej Europy to wyśmienita okazja dla naszych artystów do wykreowania tanecznego spektaklu w multimedialnej oprawie. Nowoczesna choreografia to główny atut tej sztuki, sprawi ona, że młody widz nawet przez moment nie będzie nudził sie na Panu Twardowskim.

Ten serwis www używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek) w zakresie opisanym w polityce prywatności, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.