Muzyczne Filary

Doroczne nagrody Teatru Muzycznego w Lublinie przyznawane podmiotom szczególnie zasłużonym dla rozwoju kultury wysokiej w dziedzinie Opery, Operetki i Musicalu w Województwie Lubelskim.

Nagroda przyznawana jest od roku 2008. Powołaliśmy ją do życia, by ogniskować wokół niej środowisko przyjazne lekkiej muzie oraz Teatrowi Muzycznemu w Lublinie, ale przede wszystkim by wyrażać naszą wdzięczność za pomoc w realizacji naszej misji, zwłaszcza w okolicznościach światowego kryzysu i systematycznych spadków nakładów na kulturę oraz ograniczania jej sponsoringu. Mamy nadzieję, że waga Muzycznych Filarów będzie systematycznie rosła ale pozostanie ona realnym odzwierciedleniem relacji jakie wiążą Teatr Muzyczny z jego partnerami a nie jedynie pustą wydmuszką dla jednorazowego splendoru.

LAUREACI 2015

Filary 2015

SPONSOR: Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. - za ważne i oprawione miłym kontaktem wsparcie realizacji koncertu muzyki z serialu „Czas Honoru” Bartosza Chajdeckiego, który miał miejsce 3 maja w Hali Targów Lublin. To miłe nawiązanie do intensywnej współpracy, która miała miejsce w latach ubiegłych, o tyle ważne, że w warunkach funkcjonowania poza siedzibą liczone w dwójnasób. Szanowni Państwo, dziękujemy Wam bardzo za gotowość wspierania przedsięwzięć, które stają się artystyczną wizytówką nie tylko naszego Teatru, ale całego regionu. Ta wspólna obecność i szansa na realizację wydarzeń unoszących życie kulturalne na wyższy poziom, obok budowania doświadczenia i profesjonalizacji, niezwykle ważnych we współczesnej kulturze, daje nam po ludzku radość i satysfakcję, którą dzielimy razem z naszymi widzami. Miło jest nam również odwdzięczyć się Państwu tą skromną statuetką, w której – niech nie zmylą Was jej rozmiary – zawarliśmy ogromne pokłady wdzięczności.

PARTNER: Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A. - w dniu, gdy symbolicznie spinamy klamrą czas wygnania, stojąc w tej Sali i na tej scenie – pragniemy Wam podziękować. Za cierpliwość i otwartość, niesamowitą elastyczność w myśleniu o funkcji przestrzeni i ideach towarzyszących swojej działalności. Za zrozumienie, że dbałość o kulturę leży w interesie całej społeczności, ale też spoczywa na jej barkach. Przyjęliście nas Państwo profesjonalnie i zapewniliście warunki, wiemy to, najlepsze z możliwych w tych okolicznościach. Współpraca z Wami jest obopólną nauką, lekcją dyscypliny i empatii. Dziękujemy Wam serdecznie i zapewniamy, że drzwi Teatru stać będą przed Wami otworem.

WIDZ: Małgorzata Pawlasiuk - dzięki takim osobom jak pani Małgorzata teatry w Polsce nie stają się teatrami jednego widza. Doceniamy wrażliwość oraz talenty organizacyjne, dzięki którym entuzjazm uczestnictwa w kulturze staje się zaraźliwy. Pani Małgorzata jest liderem grup, które przyjeżdżają na nasze spektakle ze Starego Zamościa, biorąc na siebie trud kontaktów, załatwień i wielu innych formalności, które wiążą się z wyjazdami na spektakle. Mając zawsze w centrum myślenia o swojej działalności dobro i satysfakcję naszych widzów pozwalamy sobie z radością i wdzięcznością przyznać tegorocznego muzycznego filara w kategorii Widz. Dziękujemy!

MEDIA: Program Kulturalny Afisz  - Telewizja Polska SA Oddział w Lublinie - Pani Natasza Ziółkowska-Kurczuk jako dziennikarz i jako człowiek żyje wraz z Teatrem Muzycznym i jest jedną z najlepiej poinformowanych osób w sprawach dotyczących naszych losów. Można powiedzieć, że z samych programów, które zrealizowała na temat Teatru Muzycznego w Lublinie wie jak byłoJ. Od lat wyławia spośród naszych propozycji te najciekawsze i warte podkreślenia oraz utrwalenia w formach błyskotliwych felietonów programu Afisz, a jej styl uprawiania sztuki dziennikarskiej otwiera rozmówców i bohaterów w sposób wręcz terapeutyczny. Pragniemy tą nagrodą uhonorować starania oraz docenić wartość, jaką dla współczesnych i potomnych ma ta osmoza rzeczywistości teatralnej na szklany ekran. 

PERSONA: Artur Barciś - Reżyser - sezon artystyczny, który mamy niezwykły zaszczyt kończyć dzisiejszego wieczora pełen był wspaniałych wydarzeń, pięknych premier, jak również fascynujących osobowości, które tchnęły w nasze artystyczne życie i sposób funkcjonowania powiew nowego. Poprzez konstrukcję, rekonstrukcję, a czasem nawet a nierzadko dekonstrukcję  zadziały się rzeczy piękne, przykuwające uwagę i budzące zainteresowanie. Wśród osób, które najmocniej zaznaczyły się w naszej teatralnej rzeczywistości wybitne miejsce zajmuje Artur Barciś – reżyser spektaklu „Trzy razy Piaf”. Od pierwszej wizyty pana Artura w naszym Teatrze wiedzieliśmy, że stoimy przed szansą dokonania przełomu i stworzenia widowiska, na które ręka w rękę śpieszyć będą młodzi i starzy, stali i nowi teatromani. Pracując z artystami pan Artur Barciś prezentował klasę , kulturę, przy niesamowitej wrażliwości i koncentracji, podczas prób stawał się esencją i oddał naszemu Teatrowi to, co najlepsze. Przyznanie tytułu Persona tego sezonu ma swoje dodatkowe źródło. Niejednokrotnie mieliśmy okazję słyszeć, jak widzowie wybierali się do nas „na Barcisia” – i to jest chyba dostateczna rekomendacja.

LAUREACI 2014

SPONSOR - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. – za systematyczne, życzliwe, czynione z niezwykłą kulturą i kurtuazją wsparcie finansowe projektów artystycznych, wśród których można wymienić choćby ostatnie: premiera Porwania Sabinek oraz Jubileusz 20-lecia i 300. spektaklu musicalu Skrzypek na dachu. Cenimy naszego sponsora za przewidywalność i systematyczność, pozwalającą nam na śmielsze planowanie działań artystycznych

SPONSOR - AVIR Sp. z o.o. Hotel Ilan – za efektowne i smaczne przystąpienie do współpracy z naszym Teatrem przy jubileuszu 20-lecia i 300. spektaklu musicalu “Skrzypek na dachu”. Doceniamy przede wszystkim Państwa gotowość i otwartość na bardziej i mniej spektakularne, jednak zawsze potrzebne i efektywne działania wspierające oraz naśladowania godną postawę aktywnego uczestnictwa w kulturze, a zwłaszcza na tym jej polu, które mamy zaszczyt i honor uprawiać.

WIDZ - Małgorzata Filipowicz – widzowie Teatru Muzycznego zwykle nagradzani w związku ze swoją częstością wizyt na naszych spektaklach oraz szczególną więź, jaka dzięki temu wytwarza się pomiędzy widzem a artystami i pozostałymi pracownikami teatru, choćby z obsługi widowni. To tych niewątpliwych powodów należy dodać jeszcze imponującą czujność i legendarną wręcz gotowość do wizyty w lubelskim Teatrze Muzycznym, gdy tylko pozycja w repertuarze, czy też obsada spektaklu budzą pani Małgorzaty zaciekawienie. Miłe telefony i listy, jakie odbieramy od pani Małgorzaty w ciągu sezonu przypominają nam o misji i właściwej postawie wobec wszystkich widzów i za to Pani serdecznie dziękujemy.

PARTNER - Centrum Kulturalne w Przemyślu – za gotowość podjęcia współpracy na odległość na zasadach realnego partnerstwa i partycypacji. Kooperacja z Przemyskim Centrum Kulturalnym, zarówno przy organizacji występów gościnnych naszego Teatru (Baron Cygański, Skrzypek na Dachu), jak i współprodukcji i współodpowiedzialności za premierę pięknego koncertu Viva Verdi to dla nas nie tylko ciekawe i wartościowe merytorycznie i artystycznie doświadczenie, ale również realne wsparcie, bez którego nasze projekty byłyby uboższe lub do skutku mogłyby wcale nie dojść. Życzymy sobie takich partnerów jak najwięcej, również na naszym terenie.

MEDIA – Telewizja Polska S.A. Oddział w Lublinie – za świeże oko, za kredyt zaufania i – co w naszej lokalowej sytuacji niezwykle istotne – za niemożliwą do przecenienia systematyczność w sprawowaniu patronatu medialnego nad naszym teatrem. Multum programów informacyjnych jak Panorama Lubelska czy Zobacz co słychać, po dedykowane felietony w kulturalnym Afiszu pomagają nam tworzyć i popularyzować, ale i weryfikować wizerunek Teatru, na który ciężko pracujemy na próbach. Profesjonalni, życzliwi i kompetentni dziennikarze lubelskiego oddziału Telewizji Polskiej są zawsze mile widziani i goszczeni na naszych spektaklach, przez co możemy być pewni rzetelności przekazywanej informacji oraz właściwej i mądrej oceny naszych propozycji, za co w dzisiejszym dniu serdecznie dziękujemy.

Muzyczne Filary 2014

 

Ten serwis www używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek) w zakresie opisanym w polityce prywatności, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.