Artyści

Mirosław Niewiadomski

tenor

Biografia

Jest artystą młodego pokolenia, który zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi dwa razy: w roku 2000 w operze  Mozarta jako Don Curzio w "Weselu Figara" (było to przedstawienie studenckie) i 2007, już po studiach jako, Edwin w "Księżniczce czardasza" Kalmana. Zainteresowanie śpiewem pojawiło się u niego już w szkole średniej, gdzie jako tenor stawiał pierwsze "kroki" wokalne w chórze Państwowego Liceum Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, prowadzonym pod kierunkiem Anny Domańskiej. Rozpoczęcie studiów na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi było właściwie oczywiste. 

Jako student brał udział w wielu realizacjach na scenach muzycznych w Łodzi: śpiewał partię Merkurego w "Orfeuszu w Piekle" Offenbacha oraz brał udział w operetce "Wiktoria i Jej Huzar" Abrahama na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi. W 2002 roku został finalistą VII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju w kategorii operowej. Rok później uczestniczył w operze "Il Matrimonio Segreto" Cimarosy (Paolino) oraz wziął udział w polsko-niemieckich konfrontacjach wokalnych w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Na ostatnim roku studiów (2004 rok) śpiewał partię Ferranda w "Cosi fan tutte" Mozarta, wystawionym w Teatrze Wielkim w Łodzi.

W 2009 roku zdobył drugą nagrodę na I Europejskim Festiwalu Duetów Operetkowych i Musicalowych – "Face to Face" w Poznaniu. W Teatrze Wielkim w Łodzi występuje jako: Alfred w "Traviacie" i Ismael w Nabucco Verdiego, Hervey w "Annie Bolenie" Donizettiego, Nataniel w "Opowieściach Hoffmanna" Offenbacha, Triquet w "Eugeniuszu Onieginie" Czajkowskiego, Hrabia Tassilo w "Hrabinie Maricy" Kalmana, a na scenach Teatrów Muzycznych jako: Hrabia Zedlau w Wiedeńskiej krwi, Barinkay w "Baronie Cygańskim" J. Straussa, Sou Chong w "Krainie Uśmiechu" i Jozsi w "Cygańskiej Miłości" Lehara. Od 2012 roku współpracuje z Operą Śląską w Bytomiu. W tym samym roku rolą Czaplickiego w "Damie Pikowej" Czajkowskiego, zadebiutował na deskach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

Artysta chętnie występuje w różnych festiwalach, koncertach kameralnych, prezentując słynne arie i pieśni różnych kompozytorów, (min. w roku 2010 na zaproszenie ukraińskiej polonii wziął udział w koncercie w Operze Odeskiej), chętnie również sięga do repertuaru rozrywkowego, śpiewając piosenki Elvisa Presleya czy Franka Sinatry.                                                              

Spektakle, w których gra

Powrót do artystów »

Ten serwis www używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek) w zakresie opisanym w polityce prywatności, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.