Terminy spektakli

Brak biletów na ten termin

Sektor I

Bilety 55,00 zł

Sektor II

Bilety 45,00 zł

Nasze spektakle

Galerie

Legenda o czarciej łapie

13-05-2017 16:00

Legenda o czarciej łapie

PREMIERA

Bilety

Premiera: 13-05-2017 16:00

  • Scenariusz i reżyseria: Jerzy Turowicz
  • Adaptacja muzyki: Mariola Zagojska
  • Aranżacje: Janusz Baca
  • Choreografia: Izabela Krupka
  • Asystent reżysera: Iwona Jarzyna-Manel
  • Adaptacja scenografii i kostiumów: Cezary Kowalski
  • Opieka muzyczna: Mariola Zagojska, Janusz Baca

Jaka legenda kojarzy się z Lublinem? Oczywiście „Legenda o Czarciej Łapie”! Mająca swoje potwierdzenie w historycznych źródłach opowieść jest wizytówką naszego miasta.

Spektakl muzyczny “Legenda o czarciej łapie” to historia wyjątkowa, kunsztownie wpisująca się w obchody jubileuszu 700-lecia miasta Lublin.

Zrealizowane z rozmachem widowisko ukazujące wielkokulturową twarz XVII wiecznego Lublina - z jego różnorodnością muzyczną, bogactwem kramów i towarów oraz architektury opowiada historię szlachcica Rocha Purchawki, który przekupując sędziów próbował odebrać ziemię wdowie i jej synowi Wojtkowi. Zapewne udałoby mu się to gdyby nie diabelska ingerencja, której skutkiem był sprawiedliwy i korzystny dla kobiety wyrok i słynny odcisk czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym (do dziś jedna z atrakcji Zamku Lubelskiego).

Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny, z dwiema przerwami.

Obsada dla terminu 13 maja 2017, 16:00

Ten serwis www używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek) w zakresie opisanym w polityce prywatności, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.