O teatrze

 

Teatr Muzyczny w Lublinie –


Instytucja Kultury Województwa Lubelskiego

 

 

Teatr Muzyczny w Lublinie rozpoznawalny jest z perspektywy siedemdziesięciu lat swojego istnienia – scena muzyczna działa od 1947 roku. W bogatym dorobku posiada wiele produkcji scenicznych należących do światowego repertuaru operowego, operetkowego, musicalowego i baletowego.

Nowa jakość Teatru wiąże się z początkiem sezonu artystycznego 2015/2016, kiedy to kierownictwo lubelskiej sceny objęli Prof. Iwona Sawulska i Dariusz Klimczak. W dotychczasowym repertuarze pojawiły się na scenie młode talenty, dostrzegane również przez twórców międzynarodowych projektów artystycznych. Wiosną 2016 r. odbyła się premiera Balu w Savoyu P. Abráháma. Produkcja cieszy się powodzeniem wśród publiczności, a to nie tylko dzięki mistrzowskiej partyturze, ale także dzięki rozmachowi inscenizacyjnemu i wykonawczemu. W repertuarze znaleźć można nowe, interesujące propozycje, w tym operę Czarodziejski flet, musical Ania z Zielonego Wzgórza, Legenda o Czarciej Łapie wg. scenariusza lubelskiego reżysera, Jerzego Turowicza, Bajkolandia, Noc w Operze, i inne.

W ubiegłym sezonie Teatr przygotował ponadto rewię Broadway in Lublin z udziałem gwiazd estrady takich jak: Franc D’Ambrosio, Beata Kozidrak, Kayah, Piotr i Wojciech Cugowscy i Jakub Gąska, który jako czołowy artysta Teatru został uznany za jednego z trzech najlepszych wokalistów musicalowych w kraju. Koncert poprowadził maestro Łukasz Sidoruk, obiecujący dyrygent młodego pokolenia..

Dyrekcja Teatru wprowadziła również do repertuaru lubianą przez słuchaczy formę przebojowych koncertów adresowanych do mniej zamożnej publiczności. Koncerty te obejmują repertuar od operowego po piosenki polskie okresu międzywojennego.

Dzięki działaniom mającym na celu podniesienie poziomu artystycznego, od dwóch lat Teatr dysponuje w pełni profesjonalnymi zespołami: solistów – śpiewaków, aktorów musicalowych, muzyków orkiestrowych, baletu i chóru. Ponadto Teatr stale współpracuje z artystami o renomie międzynarodowej.

Wielkie dzieła lubelskiej sceny muzycznej zrealizowali reżyserzy tej miary, co Z. Czeski, W. Zawodziński, A. Hofman, R, Skolmowski, czy A. Leistenschneider. W roli reżyserów Teatr gościł także znanych aktorów – A. Barcisia, A. Gałłę, J. Machulskiego i B. Łazukę.

Ponieważ naszą misją jest popularyzowanie sztuk teatralno-muzycznych, w repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie. Lubelska scena muzyczna jest więc miejscem, które służy szeroko rozumianej integracji społecznej.

Teatr stale pracuje nad rozbudowaniem swojego repertuaru, w celu zapewnienia publiczności dostępu do dzieł światowej literatury muzycznej, obejmujących pełnię gatunków artystycznych.  

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:
81 532 25 21 (pn-pt: 8:00 — 15.00)

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - pt: 10:00 — 18:00
Sobota: 16:00 — 18:00
W niedziele i święta na godzinę przed spektaklem

Telefony:
502 662 956 lub 81 532 96 65

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21
widownia@teatrmuzyczny.eu

54 1240 5497 1111 0010 3488 6530
Bank Pekao SA

© 2018 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry