Artyści

Aleksandra Resztik

Aleksandra Resztik

Solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie kreuje przede wszystkim postaci w operach W.A. Mozarta: Czarodziejski flet, Królowa Nocy (R. Silva, R. Peryt), Uprowadzenie z seraju, Blonda, (R. Silva, R. Peryt), Dyrektor teatru Mme Herz, (T. Karolak, R. Peryt), Wesele Figara, Barbarina (Z. Graca, R. Peryt), Wielka Msza c-moll Sopran solo (R. Zimak) i in. Współpracuje również z Operą Bałtycką w Gdańsku oraz Operą Podlaską w Białymstoku, gdzie śpiewa partię Królowej Nocy w Czarodziejskim flecie (N. Zur, M. Klauza, G. Berniak, M. Weiss).

W czerwcu 2009 zadebiutowała jako Damigella w Koronacji Poppei Claudio Monteverdiego w Opéra National de Bordeaux, we Francji (R. Alessandrini, R. Carsen), a we wrześniu 2010 była Barbariną w projekcie Wesele Figara na kresach (A. Borzym jr, Ch. Cyris).

Realizuje się również w repertuarze oratoryjnym i pieśniarskim. W styczniu 2014 w Filharmonii Lubelskiej śpiewała partię sopranową w 9. Symfonii Beethovena (dyr. Sławek A. Wróblewski), a w listopadzie 2013 w Te Deum K. Kurpińskiego (dyr. A. Czajkowski). W 2007 wystąpiła w Festiwalu Wielkanocnym w Katedrze w Chartres, we Francji. (dyr. J. Jousse).

Jest laureatką prestiżowej Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Debiut Śpiewaczki oraz Konkursów FLAME i UFAM w Paryżu. W październiku 2008 otrzymała I Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną Przewodniczącej Jury Wandy Polańskiej w III Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krakowie. W kwietniu 2009 zdobyła Nagrodę dla Wyróżniającego się Sopranu Koloraturowego w XIII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Aleksandra Resztik jest również laureatką Drugiej Nagrody w konkursie J:Opera w Jennersdorfie, w Austrii.

Aleksandra Resztik była stypendystką Banku Société Générale. W ramach tego stypendium nagrała w lipcu 2008 płytę „Soliści”. W marcu 2010 nagrała utwór „Biały walc” Wandy Dubanowicz, do słów Krystyny Chudowolskiej, dedykowany Halinie Mickiewiczównie. Nagranie to jest prawykonaniem, a utwór znalazł się na płycie pamiątkowej poświęconej twórczości Wandy Dubanowicz. W grudniu 2009 Aleksandra Resztik została nominowana do prestiżowej nagrody Paszportu Polityki. Była również stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aleksandra Resztik naukę muzyki rozpoczęła w wieku 7 lat w klasie fortepianu. W 2004 roku ukończyła PSM II st. im. F. Chopina w klasie śpiewu prof. Jadwigi Skoczylas. W tym samym roku rozpoczęła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Zdzisławy Donat, które ukończyła dyplomem z wyróżnieniem. W październiku 2006, kontynuując studia na UMFC, wyjechała na roczne stypendium do Ecole Normale de Musique w Paryżu (klasa śpiewu Mme Isabel Garcisanz), a w sezonie 2007/2008 odbyła 10-miesięczny staż w studiu operowym Cnipal w Marsylii.

Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich, gdzie pracowała m.in. z Olgą Pasiecznik, Barbarą Schlick, Mady Mesplé, Yvonne Minton, Tomem Krause i Heleną Łazarską.

Występowała na scenie Opery Krakowskiej, Opery na Zamku w szczecinie, Filharmonii Wrocławskiej, Wałbrzyskiej, Opolskiej, Krakowskiej, Lubelskiej i Teatru Wielkiego w Poznaniu. Występowała na deskach teatrów operowych w Marsylii, Avignonie, Toulonie i Besançon (Francja). Dwukrotnie (2008, 2010) wystąpiła z recitalem w stacji naukowej Polskiej Akademii Nauk w Paryżu. W 2015 roku odbyła tournée po Japonii z Warszawską Operą Kameralną.

Oficjalna strona artystki: www.aleksandra-resztik.com

Wróć do poprzedniej strony

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:
81 532 25 21 (pn-pt: 8:00 — 15.00)

 

 

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - pt: 10:00 — 18:00
Sobota: 16:00 — 18:00
W niedziele i święta na godzinę przed spektaklem

Telefony:
502 662 956 lub 81 532 96 65

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21
widownia@teatrmuzyczny.eu

54 1240 5497 1111 0010 3488 6530
Bank Pekao SA

© 2018 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry