Artyści

Iwona Sawulska

Iwona Sawulska

Edukację artystyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia w Lublinie (w klasie fortepianu). Ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi. W 1999 roku zrobiła doktorat, a w 2003 r. została doktorem habilitowanym sztuki. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim na Wydziale Nauk Społecznych (dyplom pod kierunkiem prof. Anny Zarębskiej). Jako artystka debiutowała w Filharmonii Rzeszowskiej u boku A. Hiolskiego. Współpracowała między innymi z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, Filharmonią Narodową w Warszawie, Operą Bałtycką w Gdańsku, Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Muzycznym w Lublinie oraz filharmoniami w Lublinie, Rzeszowie, Łodzi, Zielonej Górze, Katowicach i Warmińsko-Mazurską. Prowadzi także działalność estradową: bierze udział w prestiżowych koncertach i festiwalach –m.in. w Wiedniu zaprezentowała recital pieśni słowiańskich. Współpracuje z wybitnymi dyrygentami, orkiestrami symfonicznymi i chórami oraz z wybitnymi kompozytorami (m.in. Andrzej Nikodemowicz, Paweł Łukaszewski, Mariusz Dubaj, Stanisław Moryto, Edward Pałłasz, Miłosz Aleksandrowicz), którzy powierzają jej partie solowe w prawykonaniach ich dzieł. Nagrywała dla Telewizji Polskiej, TV Polonia i Polskiego Radia wydała też dwie płyty CD: z muzyką M. de Falli, M. Ponce, J. Siqueira, E. Pałłasza (z J. Münch) oraz z pieśniami R. Schumanna (z P. Łykowskim i J. Münch). Prowadzi również intensywność działalność pedagogiczną i animatorską. Przygotowuje m.in. projekty artystyczno-naukowe oraz cykle koncertów popularyzujących muzykę i młodych artystów, jest też jurorką wielu muzycznych konkursów. Jest koordynatorem ds. organizacji inicjatyw kulturalnych Lubelskiego Centrum Aktywności Obywatelskiej Urzędu Miasta, należy do Forum Kobiet Lublina. Za swoją pracę była wielokrotnie nagradzana, nie tylko przez przedstawicieli władz miasta (Medal Prezydenta Miasta Lublin „Za wybitną działalność artystyczną oraz zaangażowanie na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury muzycznej”) czy uczelni. Także wychowankowie już kilkakrotnie przyznali jej tytuł „Pedagoga Roku”.

Wróć do poprzedniej strony

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:
81 532 25 21 (pn-pt: 8:00 — 15.00)

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - pt: 10:00 — 18:00
Sobota: 16:00 — 18:00
W niedziele i święta na godzinę przed spektaklem

Telefony:
502 662 956 lub 81 532 96 65

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21
widownia@teatrmuzyczny.eu

54 1240 5497 1111 0010 3488 6530
Bank Pekao SA

© 2018 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry