Artyści

Małgorzata Toczyska-Ludwig

Małgorzata Toczyska-Ludwig

Sopran liryczny, absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Stypendystka Komisji Europejskiej (program „Culture 2000”), w ramach którego zrealizowano międzynarodowy projekt „The Roads of Romanticism”, projekt zwieńczono koncertem w miejscowości L'Aquila we Włoszech, utrwalonym w formie CD i DVD.

Swoje doświadczenia wokalno - sceniczne zdobywała już w trakcie studiów. W tym czasie w 2007 r. wcieliła się w postać Pierwszej Damy w Czarodziejskim Flecie Mozarta, wystawianego m.in. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie oraz w Filharmonii Zielonogórskiej.

W latach 2004-06 wystąpiła w roli Clarice w operze J. Hayndna Il mondo della luna wystawianej w Warszawskiej Operze Kameralnej, jak również w roli Melanii w operetce J. Straussa Zemsta nietoperza w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Występowała również w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach (Requiem Mozarta), a także w wielu koncertach operowych i operetkowych, które odbywały się m. in. w Filharmonii Narodowej oraz w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym.

Od 2008 roku stale współpracuje z Estradą Filharmonii Narodowej. Współpraca ta zaowocowała udziałem w licznych przedsięwzięciach, wśród których znalazły się takie perełki operowe jak rola Wandy w operze K. Kurpińskiego Zamek na Czorsztynie, Basi w Krakowiakach i Góralach Bogusławskiego, Griletty w Aptekarzu Haydna, Zuzanny w Weselu Figara Mozarta czy Clorindy w Kopciuszku Rossiniego.

W sezonie artystycznym 2015/2016 kreowała pierwszoplanowe role w różnych scenach operowych, reżyserowanych przez Idkę Stokalską, (m.in. z oper W. A. Mozarta i G. Rossiniego), w ramach projektu Estrady Filharmonii Narodowej.

W repertuarze artystki znajdują się liczne partie sopranowe z oper m. in. W. A. Mozarta, G. Rossiniego, G. Verdiego, G. Pucciniego, Donizettiego, V. Belliniego, C.M. Webera czy G. Bizeta. Jej działalność artystyczna obejmuje również muzykę oratoryjno – kantatową, którą regularnie prezentuje w Polsce i za granicą.

Wróć do poprzedniej strony

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:
81 532 25 21 (pn-pt: 8:00 — 15.00)

 

 

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - pt: 10:00 — 18:00
Sobota: 16:00 — 18:00
W niedziele i święta na godzinę przed spektaklem

Telefony:
502 662 956 lub 81 532 96 65

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21
widownia@teatrmuzyczny.eu

54 1240 5497 1111 0010 3488 6530
Bank Pekao SA

© 2018 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry