Artyści

Patrycjusz Sokołowski

Patrycjusz Sokołowski

-absolwent Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie, laureat nagród i wyróżnień w międzynarodowych konkursach wokalnych oraz odznaczeń przyznanych przez Marszałka Wojewódzkiego Lubelskiego i Związek Artystów Scen Polskich.

Od 2005 roku związany na stałe z Teatrem Muzycznym w Lublinie. W 2003 r., jeszcze jako student, zadebiutował na scenach teatrów w Niemczech i Szwajcarii rolą Miotlarza, ojca Piotra w operze Hänsel und Gretel E. Humperdincka. W tym samym czasie został także etatowym solistą Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Estrady Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Współpracuje z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie, Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Kameralnym w Lublinie oraz z większością filharmonii w Polsce. Do jego najważniejszych ról operowych należą: Figaro w Weselu Figara W.A. Mozarta, Sarastro w Czarodziejskim Flecie W.A.Mozarta, Don Basilio w Cyruliku Sewilskim G. Rossiniego, Dulcamara w Napoju Miłosnym G. Donizettiego, Skołuba w Strasznym Dworze St. Moniuszki, Escamilio w Carmen G. Bizeta, Peter w Hänsel und Gretel E. Humperdincka oraz Zachariasz w Nabucco G. Verdiego. W swoim repertuarze posiada ponad 30 ról operowych, operetkowych i musicalowych, które artysta prezentuje na co dzień na deskach Teatru Muzycznego w Lublinie. Z dużym uznaniem krytyki spotkała się jego kreacja Mustafy Beja w musicalu Bal w Savoy’u P. Abrahama (2015).

W tym samym sezonie zadebiutował w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie jako Hrabia Monterone w Rigoletto G. Verdiego, a następnie jako Oficer SS w Pasażerce Mieczysława Weinberga. W maju 2017 w Operze Bałtyckiej w Gdańsku wykonywał partię Zachariasza w operze Nabucco Giuseppe Verdiego. Szczególne miejsce w dorobku artysty zajmuje repertuar kantatowy i oratoryjny.

Do najważniejszych osiągnieć w tej dziedzinie należy zaliczyć koncert z Madame Emmą Kirkby w Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, IX Symfonię L. van Beethovena w Filharmonii Narodowej w Warszawie z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej, Requiem Mozarta transmitowane przez TVP oraz prawykonanie i nagranie płyty z Pasją wg Św. Mateusza K. Knittel'a. Współpracował między innymi z takimi dyrygentami takimi jak: Jan Krenz, Andrzej Knap, Agnieszka Duczmal, Jacek Boniecki, Warcisław Kunc, Jerzy Wołosiuk, Carlo Montanaro oraz reżyserami: Maciejem Prusem, Waldemarem Zawodzińskim, Roberto Skolmowskim, Danielem Kustosikiem, Arturem Hoffmanem, Krzysztofem Babickim.  

Szczególne miejsce w dorobku artysty zajmuje repertuar kantatowy i oratoryjny. Do najważniejszych należy zaliczyć koncert z Madame Emmą Kirkby w studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, IX Symfonię Ludwika van Beethovena w Filharmonii Narodowej w Warszawie z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej, Requiem Mozarta transmitowane przez TVP oraz prawykonanie i nagranie płyty z Pasją wg Św. Mateusza do muzyki Krzysztofa Knittel'a.

 


 

Wróć do poprzedniej strony

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:
81 532 25 21 (pn-pt: 8:00 — 15.00)

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - pt: 10:00 — 18:00
Sobota: 16:00 — 18:00
W niedziele i święta na godzinę przed spektaklem

Telefony:
502 662 956 lub 81 532 96 65

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21
widownia@teatrmuzyczny.eu

54 1240 5497 1111 0010 3488 6530
Bank Pekao SA

© 2018 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry