Artyści

Paweł Trojak

Paweł Trojak

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Dębicy, gdzie ukończył I stopień w klasie perkusji. W 2014 r. ukończył II stopień w klasie śpiewu solowego pod kierownictwem dr Alicji Płonki w tarnowskim Zespole Szkół Muzycznych. Aktualnie jest studentem IV roku studiów licencjackich wydziału wokalno-aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Jadwigi Rappe. Paweł od września 2015 jest również członkiem Programu Kształcenia Młodych Talentów - Akademia Operowa przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, gdzie doskonali swoje umiejętności wokalne pod okiem wybitnych artystów- pedagogów takich jak: Eytan Pessen, Matthias Rexroth, Izabela Kłosińska, Neil Shicoff, oraz wielu innych.

Do jego najważniejszych osiągnięć wokalnych należą m.in.:

- I miejsce oraz nagroda specjalna w XX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Mikuláš-a Schneider-a-Trnavský-iego w Trnavie (Słowacja, 2017)
|- II miejsce oraz 5 nagród specjalnych w XVII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2017)
- Grand Prix w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Vox populi” w Jeleniej Górze (2017)
- II miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Zdzisława Skwary w Mławie (2017)
- II miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej Ars Et w Katowicach (2017)

- I miejsce w XI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym ZŁOTE GŁOSY w Warszawie (2016)
- I miejsce w XVII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti we Vráblach (Słowacja, 2016)
- I miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Rudolfa Petrarki w Žilinie (Słowacja, 2016)
- I miejsce i nagroda specjalna Dyrektora Opery Śląskiej w XV Międzyuczelnianym Konkursie „W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej” w Katowicach (2016)
- II miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury w Sosnowcu (2015)
- II miejsce na Festiwalu Operowym Opern-Glanzlichtern w Rheinsbergu (Niemcy, 2015)
- I miejsce oraz Nagroda Specjalna Prezydenta miasta Suwałki, dla najlepszego głosu męskiego w IV Konkursie Wokalnym im. Haliny Słonickiej w Suwałkach (2014)
- I miejsce w I Ogólnopolskim, Śląskim Konkursie Wokalnym w Katowicach (2014)
- II miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu (2014)
- Nagroda Specjalna Wojewody Świętokrzyskiego w VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamróz w Kielcach. (2014)
- Wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Barbary Kostrzewskiej w Rzeszowie (2014)

W grudniu 2016 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.
W kwietniu 2017r. zadebiutował w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w spektaklu „Cud albo Krakowiaki i Górale” Jana Stefaniego w reżyserii Jarosława Kiliana, pod dyrekcją Władysława Kłosiewicza wcielając się w rolę Jonka.

W 2014 roku występował w roli Zbigniewa w operze „Straszny Dwór”  Stanisława Moniuszki, pod dyrekcją Pawła Adamka w MOK w Dębicy. W 2015 roku, również pod jego dyrekcją wystąpił w operze W. A. Mozarta „Wesele Figara” w roli tytułowej.

Paweł bierze udział w licznych koncertach w Polsce i Europie, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej m.in. SWR Sinfonieorchester Freiburg, Filharominii TWON w Warszawie, NOSPR w Katowicach, Filharmonii Śląskiej, Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, Filharmonii Kieleckiej, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Filharmonii Zabrzańskiej, Śląskiej Orkiestry Kameralnej, pod dyrekcją m. in. Fabrice-a Bollon-a, Yannis-a Pouspourikas-a, Piotra Staniszewskiego, Sławomira Chrzanowskiego, Marty Kluczyńskiej, Piotra Wajraka , Piotra Sułkowskiego, Pawła Adamka. Występuje on również z wybitnymi pianistami w koncertach kameralnych na terenie całej Europy.


Brał udział w licznych kursach mistrzowskich u takich pedagogów jak: Eytan Pessen (Vocal and piano Coach Metropolitan Opera oraz wielu innych teatrów operowych na całym świecie), Neil Schicoff (wieloletni artysta MET Opera, Dyrektor Opery w Teatrze Michajłowskim w Petersburgu), Matthias Rexroth (wybitny alt, pedagog śpiewu), Izabela Kłosińska ( Wybitna sopranistka, profesor śpiewu, casting director TWON w Warszawie) Peter McClintock (Acting Coach/Reżyser Metropolitan Opera), prof. Rudolf Piernay (Wybitny artysta i pedagog śpiewu Guildhall School of Music and Drama oraz Juilliard School), prof. Jon Truitt (Dyrektor Opery oraz Profesor śpiewu w Ball State University, USA) , dr Hyery Hwang (Vocal Coach Teatru Operowego Pittsburgh oraz Undercroft Opera, USA), prof. Jerzy Marchwiński (wybitny polski pianista, kameralista i pedagog), prof. Marcin Habela (profesor śpiewu w Wyższej Szkole Muzycznej w Genewie (Szwajcaria) oraz Konserwatorium Narodowym w Lyonie (Francja), prof. Jolanta Janucik (profesor śpiewu UMFC w Warszawie).

Wróć do poprzedniej strony

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:
81 532 25 21 (pn-pt: 8:00 — 15.00)

 

 

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - pt: 10:00 — 18:00
Sobota: 16:00 — 18:00
W niedziele i święta na godzinę przed spektaklem

Telefony:
502 662 956 lub 81 532 96 65

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21
widownia@teatrmuzyczny.eu

54 1240 5497 1111 0010 3488 6530
Bank Pekao SA

© 2018 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry