Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Aktualności

2020 w pigułce

2020 w pigułce

08-01-2021

2020 w pigułce!

Radosnym wydarzeniem była wygrana naszej Dyrektor Kamili Lendzion w plebiscycie Kuriera Lubelskiego "Osobowość Roku 2019" w kategorii Kultura - w uznaniu za rozwój Teatru Muzycznego w Lublinie, interesujący repertuar docierający do szerokiego grona odbiorców /w tym młodzieży/. Taka Pani Dyrektor to prawdziwy Skarb!

Z początkiem Nowego Roku zaprezentowaliśmy publiczności spektakle i widowiska, które każdorazowo zapełniają naszą salę widowiskową: musical „Skrzypek na dachu”- bijący wszelkie rekordy powodzenia, operetka „Baron Cygański”, a także zapewniające doskonałą zabawę widowiska muzyczne "Od Opola do San Remo" - przekrój festiwalowych przebojów oraz "Winylowe Story" - muzyczne hity z czasów wielkiej płyty. Dzieci spotkały się z Pinokiem i Kotem w butach.

W lutym odbyła się premiera musicalu "Hallo Szpicbródka" - adaptacji scenicznej według scenariusza filmowego Ludwika Starskiego, w reżyserii Mirosława Siedlera.

W marcu kieleckiej publiczności zaprezentowaliśmy jedno z najpopularniejszych dzieł J. Straussa – „Barona Cygańskiego”. Historię miłości Cyganki – Safii i węgierskiego szlachcica Barinkaya zobaczyli widzowie tłumnie przybyli do Kieleckiego Centrum Kultury.

Pandemia Covid 19 i kwarantanna pokrzyżowały nasze plany artystyczne, spowodowały zamknięcie Teatru i uniemożliwiły normalne funkcjonowanie. Mimo to, naszej Kochanej Publiczności nie daliśmy zapomnieć o sobie!

Zainicjowaliśmy akcje "Maski dla Lubelskich Policjantów" - nasze pracownie krawieckie pracowały na pełnych obrotach, a uszyte maski trafiły nie tylko do policjantów, ale także do szpitali i dziennikarzy.

Stworzyliśmy facebookową scenę Teatru Muzycznego w Lublinie, na której cały czas prezentujemy fragmenty spektakli, widowisk muzycznych i koncertów. Nasi Widzowie mieli okazję zobaczyć w całości widowisko muzyczne "Bajkolandia", musical "Ania z Zielonego Wzgórza" - w ramach Majówki z Muzycznym i spektakl baletowy „Królewna Śnieżka” z okazji Dnia Dziecka.

Z okazji 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II zaprezentowaliśmy „Mszę Lubelską” – pierwszy w historii Lublina utwór oratoryjny poświęcony temu miastu, którego kompozytorem jest Janusz Baca, a autorami tekstów świeckich są Jerzy Turowicz i Andrzej Namiota. Również z okazji 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II wspólnie z Fundacja Eduartte oraz Lublin Miasto Kultury zaprosiliśmy na premierę online teledysku „BARKA”. Ulubioną pieśń Jana Pawła II zaśpiewali: Krzysztof Cugowski , Kamila Magdalena Lendzion , Stanisław Leszczyński, Jakub Piotrowski , Krzyś Pachla, Magdalena Rembielinska , Agnieszka Schulz - Brzyska oraz Mariola Zagojska.

Stosując się do zaleceń, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności tworzyliśmy…

Ruszyliśmy z akcją skierowaną do najmłodszych – #BajkiCzytajki. Artyści teatru w domowym zaciszu czytali swoje ulubione bajki, wiersze i opowiadania. Swoje interpretacje bajek i wierszy zaprezentowali m.in. soliści: Jakub Gąska , Andrzej Witlewski, Paulina Janczaruk , Patryk Pawlak , Dorota Szostak-Gąska , Agnieszka Kurkówna , Patrycjusz Sokołowski , Anna Barska , Dorota Laskowiecka-Urban , Paweł Wrona , Marcin Żychowski, Jarosław Cisowski oraz scenarzystka i reżyser widowiska muzycznego „WinyLOVE Story” – Urszula Lewartowicz.

Na facebookowej scenie prezentowaliśmy materiały filmowe, w których nasi artyści pokazywali jak dbają o formę, trenują i doskonalą swój warsztat w domowym zaciszu. M.in. tancerze Zespołu Baletu – Sandra Czaplicka i Wojtek Pyszniak stworzyli kameralny koncert dla publiczności na miarę pandemii. „Roller Skate Ballet” - połączenie baletu i kółek z cudowną muzyką Piotra Czajkowskiego.

W Dzień Teatru Publicznego 2020 pokazaliśmy, że myślimy i tęsknimy za Widzami, za pełną salą, gwarem w holu i foyer...

Naszą niespodzianką dla Widzów było nagranie teledysku "Teatr uczy nas żyć" do utworu z muzyką Zbigniewa Wodeckiego i tekstem Jacka Korczakowskiego.

Dołączyliśmy też do akcji #Hot16Challenge, by wesprzeć pracowników służby zdrowia, którzy z ogromnym zaangażowaniem dbają o nasze zdrowie w okresie pandemii koronawirusa. Stworzyliśmy teledysk „Jeszcze będzie normalnie, uwierz, ja w to wierzę…”, w którym swoje dodatkowe talenty ujawnili członkowie orkiestry, zespołu technicznego i baletu.

W wakacje zaprosiliśmy na projekt realizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury – „Kultura w sieci”. Projekt „Z Teatrem Muzycznym na kwarantannie” były to trzy cykle: „Teatralne czytanki” – seria filmów skierowanych do dzieci i młodzieży; „Wizyty domowe” – wirtualne spotkania z artystami Teatru Muzycznego w Lublinie oraz „Rozwijaj się z Muzycznym” będący zachętą do czynnego uczestniczenia w kulturze. 

Również w czerwcu rozpoczęły się próby do naszych nowych produkcji - bajki "O Krasnoludkach i Sierotce Marysi", spektaklu „Piosenka jest dobra na wszystko” – opartego na piosenkach z Kabaretu Starszych Panów oraz spektaklu tanecznego.

Ogromną radość przyniosły nam nominacje do "Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury". Kapituła doceniła dwie premiery ostatniego sezonu Teatru Muzycznego w Lublinie – operetkę „Krainę Uśmiechu” oraz spektakl baletowy „Czajkowski Taniec Miłości". Dyrektor Kamila Lendzion odebrała aż cztery nominacje w kategoriach: Najlepsza choreografia – Zuzanna Dinter-Markowska – „Czajkowski – Taniec miłości”; Najlepsze kostiumy – Marta Góźdź – „Kraina uśmiechu” F. Lehára; Najlepsza reżyseria – Joanna Lewicka – „Kraina uśmiechu” F. Lehára oraz Najlepszy tancerz klasyczny – Filip Krzyżelewski – tytułowa rola w spektaklu „Czajkowski – Taniec miłości”.

W sierpniu zaprosiliśmy całe rodziny do Muzeum Wsi Lubelskiej na spotkanie z "Kotem w butach". Nasz spektakl zaprezentowany w pięknych okolicznościach przyrody był okazją do spotkania z publicznością po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Przyniósł ogromną radość zarówno artystom jak i Widzom przybyłym do Skansenu.

We wrześniu świętowaliśmy zwycięstwo Marty Góźdź w kategorii Najlepsze Kostiumy w Konkursie "Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury". Dyrektor Kamila Lendzion odebrała statuetkę i dyplom w imieniu Marty, która została doceniona za twórczą pracę przy operetce „Kraina uśmiechu” F. Lehára” Teatru Muzycznego w Lublinie.

We wrześniu na Placu Litewskim koncertem „The Best Of… Nasze przeboje” zainaugurowaliśmy nowy sezon artystyczny 2020/21. Widowisko, które ściągnęło do centrum Lublina prawdziwe tłumy, było podsumowaniem projektu Przestrzenie Sztuki: Teatralny weekend – Centrum Kultury w Lublinie współtworzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego , Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

W październiku odbyła się premiera spektaklu familijnego „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi”. Premiera szczególna, bo wystawiona dla zaledwie 25 % widowni – Teatr zobowiązany był ograniczyć liczbę miejsc na widowni ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i wejściem Lublina do „czerwonej strefy”. Przed spektaklem nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci – „Stwórz plakat do spektaklu: O KRASNOLUDKACH I SIEROTCE MARYSI”. Na konkurs wpłynęły prace, z których jury biorąc pod uwagę walory artystyczne, pomysłowość oraz samodzielność wykonania pracy, główną nagrodę przyznało Teresie Prostiv. Jej piękna praca zdobi plakat spektaklu „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi”

W listopadzie wzięliśmy udział w projekcie "Śpiewanie dla Niepodległej". Efekt wspólnej pracy artystów Teatru Muzycznego w Lublinie i Filharmonii Lubelskiej widzowie zobaczyli 11 listopada. Do udziału w projekcie zaprosił nas Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego .

Na facebookowej scenie świętowaliśmy też Dzień Pluszowego Misia - bajeczkę, której autorką jest Urszula Lewartowicz opowiedział Miś Widzimiś - solista Jakub Gąska.

W grudniu zaprosiliśmy dzieci do wspólnej zabawy i udziału w Mikołajkowym Tygodniu Konkursowym. Przez cały tydzień publikowaliśmy pytania związane z bohaterami bajek, które znajdują się w repertuarze Teatru Muzycznego w Lublinie. Nagrody dla laureatów ufundowała firma LW Bogdanka - Mecenasa Teatru Muzycznego w Lublinie, PSZCZÓŁKA FABRYKA CUKIERKÓW Sp. z o.o. , Krówki z Opola Lubelskiego - Geomax . Finał Mikołajowego Tygodnia Konkursowego nastąpił 6 grudnia podczas akcji "Mikołajki z Muzycznym", która odbyła się przed wejściem do naszej siedziby.

Przez cały grudzień, w kolejnych odsłonach prezentowaliśmy nasz nowatorski, niekonwencjonalny projekt taneczny online - My.Wy.Artyści., na który złożyły się cztery teledyski zrealizowane poza murami naszego Teatru. Autorkami projektu są tancerki Sandra Czaplicka i Sofiya Kiykovska . Wszystkie teledyski są dostępne na kanale YouTube: https://www.youtube.com/user/TeatrMuzycznyLublin

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2020 Roku przygotowaliśmy koncert online pt. „Gwiazdka z Muzycznym” oraz zaprosiliśmy do wspólnego kolędowania, które stało się także okazją do podziękowania za owocną współpracę i nieocenione wsparcie, w tym ciężkim dla kultury czasie pandemii, dla: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Mecenasów Kultury Teatru – LW Bogdanka i Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. oraz dla kochanej Publiczności.

Mimo wszystko, dla nas ten rok 2020 był bardzo aktywny i twórczy.

Wróć do aktualności

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefony:

81 532 25 21

607 839 601 | 502 234 392

pn-pt: 8:00 - 13:00

 

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 13:00 - 17:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
502 662 956 lub 81 532 96 65

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

607 839 601 | 502 234 392

pn-pt: 8:00 - 13:00
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2021 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry