Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Aktualności

Być blisko drugiego człowieka - jesteśmy dla Was!

Być blisko drugiego człowieka - jesteśmy dla Was!

29-06-2022

Drodzy Państwo.

Teatr to nie tylko przedstawienia… to nie tylko premiery, operetki czy kostiumowe bajki...

Jedna z ważniejszych misji Teatru Muzycznego w Lublinie to działalność charytatywna i pomoc osobom z różnymi dysfunkcjami oraz wspieranie stowarzyszeń, fundacji, instytucji naukowych, klinik i oddziałów szpitalnych. Kierunek ten wyznaczyła Pani Dyrektor Kamila Lendzion, by Teatr Muzyczny w Lublinie był miejscem otwartym, przyjaznym i bezpiecznym oraz likwidującym wszelkie bariery. Na tym polu, w sposób najbardziej widoczny możemy pomóc chorym dzieciom i instytucjom, które również na zewnątrz szukają wsparcia i zrozumienia.

Sezon 2021/2022 w skrócie:

Mamy w Zespole kilkoro artystów pochodzących z Ukrainy, dlatego wybuch wojny bardzo nas wszystkich poruszył… Od razu nawiązaliśmy współpracę z PCK Lublin – wolontariusze zbierali pieniądze przed naszymi spektaklami; zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla uchodźców; przygotowaliśmy dwujęzyczny poradnik dla Ukraińców dot. życia w Polsce; wzięliśmy udział w koncercie charytatywnym „Lubelskie z Ukrainą” i zagraliśmy baśń baletową „Królewna Śnieżka” specjalnie dla dzieci z Ukrainy.

W listopadzie 2021 r. i w maju 2022 r. w naszym Teatrze odbyły się Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku. Już 2 lata współpracujemy z Fundacją Nieprzetarty Szlak, zajmującą się rozwojem twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się stworzyć bezpieczną przystań dla młodych ludzi, którym jest w życiu trochę trudniej, ale mimo to udowadniają, że jeśli ma się pasję, można zrealizować wszystkie marzenia!

Rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Alpha, której misją jest niesienie pomocy osobom w spektrum autyzmu. W naszym Teatrze odbywają się prowadzone przez Fundację warsztaty „metodą rytmu serca”. Bardzo zależy nam na tym, żeby otwierać się na ludzi, którzy mają utrudniony dostęp do kultury – wspólnie przełamujemy bariery!

Pandemia spowodowała, że kondycja psychiczna młodych ludzi się pogorszyła, czują się oni wykluczeni z życia społecznego i kulturalnego, wielu z nich uważa, że ich problemy nie są dostatecznie zauważane. Dlatego zaangażowaliśmy się w pomoc Oddziałowi Dzieci i Młodzieży w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji przy SPSK nr 1 w Lublinie. Z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy zbiórkę darów, nasi plastycy ozdobią szpitalne sale, a 7 października zagramy wielki koncert charytatywny z udziałem gwiazd!

Naszym partnerem zostało TSKŻ - Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce – wspólnie z Instytut Pamięci Narodowej zorganizowaliśmy koncert „Szczęśliwa trzynastka” z piosenkami Jerzego Petersburskiego, a przed nami jeszcze wiele ciekawych projektów! Kultura żydowska jest bardzo ważnym elementem historii Lublina i chcemy to podkreślić.

Teatr Muzyczny w Lublinie – instytucja kultury Samorządu Województwa Lubelskiego. Dziękujemy za wsparcie Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego!

 

        

Wróć do aktualności

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 14:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 12:00 - 18:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

Od 1 lipca do 15 sierpnia kasa biletowa nieczynna.

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 14:00
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2022 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry