Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Aktualności

Edyta Piasecka nowa diwa Teatru Muzycznego w Lublinie.

Edyta Piasecka nowa diwa Teatru Muzycznego w Lublinie.

02-03-2023

Drodzy Państwo,

do naszego Zespołu, dołączyła Edyta Piasecka, która według wielu krytyków uznawana jest za najznakomitszy sopran dramatyczny koloraturowy w Polsce.

Edyta Piasecka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie. Już podczas studiów zadebiutowała w Operze Krakowskiej partią Królowej Nocy w „Czarodziejskim flecie” W. A. Mozarta pod dyr. K. Bumanna. Była solistką Opery Wrocławskiej (gdzie wykonywała m.in. partie: Violetty w „Traviacie” G. Verdiego, Rosiny w „Cyruliku sewilskim” G. Rossiniego i Frasquity w „Carmen” G. Bizeta), Opery Krakowskiej (gdzie wykonywała następujące partie: Rozyny w „Cyruliku sewilskim” G. Rossiniego, Neddy w „Pajacach” R. Leoncavalla, Hanny w „Strasznym dworze” St. Moniuszki, Łucji w „Łucji z Lammermooru” G. Donizettiego, Violetty w „Traviacie” G. Verdiego, Gildy w „Rigoletcie” G. Vediego, Zofii w „Halce” St. Moniuszki, Fiordiligi w „Cosi fan tutte” W. A. Mozarta, Królowej Nocy w „Czarodziejskim flecie” W. A. Mozarta i Rozalindy w „Zemście nietoperza” J. Straussa) i Teatru Wielkiego – Opery Narodowej (gdzie wykonywała następujące partie: Hrabiny Folleville w „Podróży do Reims” G. Rossiniego, Fiorilli w „Turku we Włoszech” G. Rossiniego, Hanny w „Strasznym dworze” St. Moniuszki, Goplany w „Goplanie” W. Żeleńskiego i Violetty w „Traviacie” G. Verdiego). Współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku (gdzie wykonywała następujące partie: Królowej Nocy w „Czarodziejskim flecie” W. A. Mozarta, Rozyny w „Cyruliku sewilskim” G. Rossiniego, Hanny w „Strasznym dworze” St. Moniuszki i Violetty w „Traviacie” G. Verdiego), Teatrem Wielkim w Łodzi (gdzie śpiewała m.in. partię Gildy w „Rigoletcie” G. Verdiego) oraz z większością filharmonii w Polsce.

W 2016 roku Edyta Piasecka wykreowała rolę tytułowej Goplany w operze W/ Żeleńskiego w realizacji Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Przedstawienie zdobyło „operowego Oscara”, najważniejszą nagrodę w międzynarodowym środowisku operowym – International Opera Awards w kategorii „dzieło odkryte na nowo”.

Oprócz działalności stricte artystycznej, Edyta Piasecka prowadzi również działalność pedagogiczną. Specjalizuje się w kształceniu sopranów koloraturowych. Jej uczennice zdobywają nagrody i wyróżnienia na najważniejszych konkursach wokalnych, np. Międzynarodowym Konkursie Operetkowo-Musicalowym w Krakowie czy Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Viva Calisia” w Kaliszu. W krakowskim Centrum Kultury Podgórza stworzyła cykl koncertów „Mistrz i młode talenty”, w ramach którego promuje młodych, zdolnych wokalistów klasycznych z całej Polski. Jej sukcesy pedagogiczne i doświadczenie artystyczne są wysoko cenione w środowisku, czego dowodem są liczne zaproszenia do zasiadania w jury konkursów wokalnych (Międzynarodowy Konkurs Operetkowo-Musicalowy w Krakowie, Sang over Grenser / Śpiewanie bez Granic Polish-Norwegian VOCAL Integration). 

Jeszcze w tym sezonie w Teatrze Muzycznym w Lublinie usłyszycie Edytę Piasecką jako Violettę w „Traviacie” G. Verdiego, Rozalindę w „Zemście nietoperza” J. Straussa  i innych spektaklach.

Bardzo się cieszymy, że spośród tak wielu propozycji, Edyta Piasecka wybrała właśnie nasz Teatr. Przyciągamy najlepszych!

Teatr Muzyczny w Lublinie – Ambasador Województwa Lubelskiego

Wróć do aktualności

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 10:00 - 17:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2023 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry