Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Aktualności

LW Bogdanka S.A. - Mecenasem Teatru Muzycznego w Lublinie!

LW Bogdanka S.A. - Mecenasem Teatru Muzycznego w Lublinie!

20-11-2020

Drodzy Widzowie, z radością informujemy, że LW Bogdanka S.A. - jeden z liderów rynku producentów węgla kamiennego w Polsce, został Mecenasem Teatru Muzycznego w Lublinie!

"Bogdanka, jako Mecenas Kultury i Sportu na Lubelszczyźnie nie zapomina o instytucjach kultury, także w tym trudnym czasie. Pandemia spowodowała, że swoje drzwi musiały zamknąć teatry, muzea czy kina. Chcąc być odpowiedzialnym sąsiadem od wielu lat angażujemy się w życie społeczne i kulturalne regionu. Cieszę się, że możemy współpracować z placówką o uznanej renomie i prezentującą wysoki poziom artystyczny. Teatr Muzyczny w Lublinie, jako jeden z niewielu teatrów operowo-operetkowych po prawej stronie Wisły zasługuje na wsparcie swojej działalności i od teraz ma w Bogdance mecenasa. Rozumiejąc niełatwą sytuację, z jaką musimy wszyscy się mierzyć realizujemy w ten sposób swoją strategię społecznej odpowiedzialności. Współpraca z tak znamienitą instytucją jest dla nas powodem do szczególnej satysfakcji"

Artur Wasil

Prezes Zarządu LW „BOGDANKA” S.A

"Nastał wyjątkowo trudny czas dla Sztuki. Artyści nie mogą realizować swoich pasji, a nakładane na instytucje kultury obostrzenia negatywnie wpływają na naszą sytuację finansową. Na szczęście są jeszcze firmy, które uważają, że kultura jest niezbędnym elementem w życiu każdego człowieka… Firmy takie jak Lubelski Węgiel „Bogdanka” – nasz nowy Mecenas Kultury! Bardzo dziękujemy za wsparcie i zrozumienie, że w tym niewesołym okresie Sztuka może nas podnieść na duchu. Ogromnie się cieszymy z tej współpracy, dzięki której będziemy mogli dostarczyć Wam, Droga Publiczności, wrażeń artystycznych na najwyższym poziomie!"

Kamila Lendzion

Dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie

Dziękujemy!

Wróć do aktualności

© 2021 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry