Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

O teatrze

 

Teatr Muzyczny w Lublinie to scena prezentująca pełen przekrój sztuk scenicznych: od opery, poprzez musical,  operetkę, balet, widowisko muzyczne, koncert, aż po bajki i spektakle edukacyjne. Łącząc ponad 70-letnią tradycję z nowoczesnością zachwyca siłą repertuaru, nowocześnie wyposażoną sceną oraz niezwykle zdolnym zespołem artystycznym, w skład którego wchodzą soliści, chór, balet i orkiestra.

Położny w centrum miasta Teatr Muzyczny stanowi jedną z głównych scen teatralnych i muzycznych, na której spektakle oglądają chętnie zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający Lublin turyści.

Operetka i komedia muzyczna zawsze miały w Lublinie swoją wierną publiczność. Już w kilka miesięcy po Wiedniu czy Paryżu, Lublin oglądał najnowsze operetki Offenbacha, Straussa czy Lehara. Wystawiały je trupy teatralne zjeżdżające tu na zimowe sezony (październik - marzec) do Teatru przy ul. Jezuickiej, a potem Teatru Wielkiego przy ul. Namiestnikowskiej (dzisiejszy teatr im. J. Osterwy). Latem, Podkasana Muza królowała w Teatrze Letnim "Rusałka".

Współczesny Teatr Muzyczny w Lublinie to renomowana scena operetkowo - operowa, działającą nieprzerwanie od 1947 roku. W bogatym dorobku posiada najznakomitsze pozycje muzyki operowej, operetkowej, i musicalowej, takie jak „La Traviata” G. Verdiego, "Carmen" G. Bizeta i "Straszny Dwór" S. Moniuszki i "Baron cygański" J. Straussa, czy też cieszący się ogromnym i niesłabnącym zainteresowaniem publiczności musical "Skrzypek na dachu" J. Bocka, grany już od 1994 roku (!).

Teatr zaprasza do współpracy znakomitych solistów operowych z całej Polski oraz znanych i cenionych reżyserów, scenografów i dyrygentów. Wielkie dzieła operowe zrealizowali znakomici reżyserzy tego gatunku, m.in. Waldemar Zawodziński ("Carmen" G. Bizeta, "La Traviata" G. Verdiego) i Robert Skolmowski ("Straszny dwór" S. Moniuszki) oraz Anette Leistenschneider ("Cyrulik sewilski" G. Rossinego).  Operetki reżyserowali  m.in.  Zbigniew Czeski ("Baron cygański" J. Straussa, "Wesoła wdówka" F. Lehara),  Artur Hoffman ("Księżniczka Czardasza" E. Kalmana), Joanna Lewicka „Kraina Uśmiechu”. W roli reżyserów Teatr Muzyczny w Lublinie gościł także znanych aktorów – Artura Barcisia („Trzy razy Piaf”), Andrzeja Gałłę („Mały czarodziejski flet” – wersja dla dzieci opery W. A. Mozarta, „Kiedy kota nie ma”), Jana Machulskego ("Amadeusz" B. Schaffera) oraz Bohdana Łazukę (rewia "Szanujmy wspomnienia").

Teatr Muzyczny w Lublinie uzupełnia swój repertuar o lżejsze i drobniejsze pozycje, czego przykładem są ostatnie widowiska muzyczne dla dorosłych: „WinyLove Story”,„Czy można w taką noc zakochać się”; a dla dzieci: „Bajkolandia” i „Artyści dzieciom”.
Po wielu latach nieobecności wrócił na naszą scenę spektakl baletowy. Niezwykłych emocji dostarczył widzom „Czajkowski – Taniec miłości” w choreografii i inscenizacji Zuzanny Dinter.

Lubelski Teatr Muzyczny wciąż dzierży palmę pierwszeństwa za największą operową premierę wschodniej Polski - superprodukcję "La Traviata" G. Verdiego reżyserowaną przez Waldemara Zawodzińskiego, a wystawioną dla blisko ośmiotysięcznej publiczności w lubelskiej Hali "Globus". W repertuarze znajduje się również musical "Phantom - upiór w operze" M. Yestona, którego premiera w marcu 2012 roku stała się jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych roku oraz familijna produkcja – musical „Ania z Zielonego Wzgórza” na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery, z muzyką Zbigniewa Karneckiego, w reżyserii Mirosława Siedlera.

Pod koniec roku 2012 Teatr zmuszony był do opuszczenia swojej siedziby na okres 3 lat, z powodu remontu budynku przy ul. Skłodowskiej oraz budowy Centrum Spotkania Kultur. Nie mniej jednak, nawet w tak trudnych okolicznościach funkcjonowania w rozproszeniu po całym Lublinie, udało się przygotować i zrealizować ogromne widowisko operowe "Nabucco", które powtórzyło sukces "La Traviaty" w Hali Globus i zgromadziło blisko 5000 sympatyków opery na jednym spektaklu. W trakcie okresu opuszczenia siedziby Teatr organizował równie widowiskowe wydarzenia artystyczne:  „Czas honoru – koncert muzyki z serialu” i „Koncert fantastyczny” z muzyką z filmów science fiction i fantasy.
Misją Teatru Muzycznego jest popularyzacja sztuk teatralno-muzycznych wśród mieszkańców Lubelszczyzny. Zadanie to teatr realizuje poprzez kontakt i tworzenie oferty dla wszystkich grup wiekowych. Wartości edukacyjne zawarte w bajkach muzycznych i baletowych podkreślane są przez specjalnie adaptowane scenariusze bajek klasycznych, prelekcje i wprowadzenia do spektakli,  organizacje spotkań o charakterze warsztatowym i integracyjnym, czy zwiedzanie teatru przez zorganizowane grupy dzieci i młodzieży.

W ramach oferty dla najmłodszych Teatr proponuje m.in.: "Kota w butach", "Kopciuszka", "Calineczkę", „Jasia i Małgosię”,„Królewnę Śnieżkę” (widowisko baletowe), „Nie taki straszny Dwór” (operę w pigułce),  a także widowiska muzyczne: „Bajkolandia” i „Artyści dzieciom”.
Miłośnicy syntezy artystycznej znajdą w repertuarze koncerty oraz hitowe wiązanki przebojów jak: „WinyLove Story – muzyczne hity z czasów wielkiej płyty”.

W listopadzie 2018 r. koncertem „Polska Nasza Niepodległa”  zainaugurowano działalność Kawiarni Art. Cafe /scena kameralna/. Jest to miejsce realizacji projektów tzw.  „małych form” i wykorzystania przestrzeni dotychczas niezagospodarowanej. W Art. Cafe odbywają się koncerty artystów, imprezy okolicznościowe (Międzynarodowy Dzień Romów), spotkania z seniorami, warsztaty z dziećmi (Nowa Generacja Muzyczna). W planach jest również seria wykładów o muzyce i teatrze, których celem będzie m.in. aktywizacja młodzieży i seniorów”.

Teatr Muzyczny w Lublinie to również miejsce splotu ścieżek melomanów, osób z kręgów biznesu, polityki oraz świata kultury. Organizowane spektakle i towarzyszące im wydarzenia to świetne okazje do spotkań towarzyskich oraz budowania relacji w przyjaznym i elitarnym otoczeniu.

Aktualnie Teatr Muzyczny w Lublinie prowadzi od września 2018 r.

Dyrektor Kamila Lendzion

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefony:

81 532 25 21 lub 607 839 601

Pn - Pt: 8:00 - 14:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 13:00 - 17:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21 lub 607 839 601

Pn - Pt: 8:00 - 14:00
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2021 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry