Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Agnieszka Tyrawska-Kopeć

Agnieszka Tyrawska-Kopeć

Agnieszka Tyrawska-Kopeć - sopran

Ukoń czyła z wyró ż nieniem Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie Filię w Białymstoku (specjalnoś ć: flet w klasie ad. Krystyny Gołaszewskiej i specjalnoś ć: dyrygentura chó ralna w klasie prof. Boż enny Sawickiej), Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczó w w Łodzi (specjalnoś ć wokalno-aktorska w klasie ś piewu prof. Urszuli Kryger). W roku 2013 uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej dyrygentura (Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdań sku). Brała udział w licznych kursach mistrzowskich zaró wno fletowych (m.in. u Miriam Nastasi, Hansa Martina Zilla, Janosa Balinta, Elżbiety Dastych- Szwarc, Urszuli Janik, Cezarego Traczewskiego) jak i wokalnych (m.in. u Olgi Pasiecznik, Andrzeja Leonarda Mroza). Była dwukrotną laureatką etapu regionalnego, konkursu na najlepszego studenta Primus Inter Pares, uzyskała pierwszą nagrodę̨̨ w konkursie Primus Expert - najlepszy w regionie w dziedzinie „Artysta”, zajęła II miejsce w IV Konkursie Młodych Chó rmistrzó w. W 2006 roku była laureatką ogó lnopolskiego finału konkursu na najlepszego studenta RP Primus Inter Pares - otrzymała I nagrodę̨̨ w kategorii „Artysta”. Stypendystka ministra kultury. Wspó łpracowała przez wiele lat jako solistka, flecistka, dyrygent, chó rmistrz i chó rzystka z Filharmonia Lwowską, Filharmonią Lubelską, Filharmonią Podkarpacką, Filharmonią Dolnoś ląską w Jeleniej Gó rze, Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, Operą i Filharmonią Podlaską, Teatrem Muzycznym w Lublinie, NFM im. W. Lutosławskiego, Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku, Agencją Artystyczną Pro Musica, Chó rem Dudaryk ze Lwowa, Chó rem Akademickim UMCS w Lublinie, Chó rem Akademickim Politechniki Lubelskiej (stała wspó łpraca do dnia dzisiejszego), Chó rem Akademickiem KUL, z Białostockim Chó rem Kameralnym Cantica Cantamus, Orkiestrą Kameralną Sinfonia Academica. Jako solistka – ś piewaczka pracowała z wieloma dyrygentami: m.in. Marcinem Sompoliń skim, Marcinem Nałęcz-Niesiołowskim, Szymonem Makowskim, Jerzym Koskiem, Przemysławem Fiugajskim, Wojciechem Rodkiem, Rubenem Silva. Koncertowała z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą wykonując partie solowe w utworach W. A. Mozarta, J.S. Bacha, A. Vivaldiego, G.F. Haendla, A. Brucknera, G. Verdiego, G. Bizeta, S. Moniuszki, J. Straussa, A. Dvoraka, J.D. Zelenki, E. d’Astorgi, J. Ruttera, A.L. Webbera, L. Bernsteina, M. Wajnberga, S. Koszowskiego, M. A. Charpentiera, J. Bocka, P. Bań ki, K. Dębskiego, A. Nikodemowicza. Dokonała wielu prawykonań i nagrań . Wystąpiła w koncercie zrealizowanym przez TVP (pierwsza emisja 28.01.2018 roku w TVP2) wykonując Ekstazę do ś więtego z feretronu P. Bań ki. Obecnie jest solistką Teatru Muzycznego w Lublinie.

Foto: Dawid Jacewski

Wróć do poprzedniej strony

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 14:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 13:00 - 18:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 14:00
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2021 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry