Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Anna Barska

Anna Barska

 

Dyplom w zakresie śpiewu solowego uzyskała z wynikiem bardzo dobrym na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, w klasie prof. H. Skubis – Kalemby. Jej wykształcenie uzupełnił dyplom Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w klasie fortepianu i tytuł magistra muzykologii (klasa dyrygentury chóralnej) Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. 
Swoje umiejętności wokalne doskonaliła ponadto na Kursie Wokalnym w Krynicy i Mistrzowskich Kursach prof. R. Karczykowskiego i prof. A. Słowakiewicz – Wolańskiej.
Już podczas studiów wzięła udział w licznych koncertach kameralnych i spektaklach operowych – do szczególnych osiągnięć zaliczyć należy wykonanie partii Almireny w Rinaldo G.F.Haendla w ramach V Festiwalu im. G.G.Gorczyckiego.

Dziś Anna Barska jest jedną z najaktywniejszych zawodowo śpiewaczek Lubelszczyzny. Od 2015 roku w Teatrze Muzycznym w Lublinie wciela się przede wszystkim w pierwszoplanowe role sopranowe w dziełach takich jak Phantom z muzyką M. Yestona (Christine Daee), czy Bal w Savoy'u P. Abrahama (Madeleine). Ponadto, w swoim scenicznym dorobku posiada partie zarówno operowe jak i musicalowe, z których najważniejsze to: Arsena (Baron cygański J. Straussa), I Dama (Czarodziejski flet W.A. Mozarta), Madzia (Porwanie Sabinek F. I P. von Schontanów), Pani Barry (Ania z Zielonego Wzgórza z muzyką Z. Karneckiego), Światło (musical Fidelitas z muzyką M. Jurkiewicza) i Wdowa (adaptacja sceniczna lokalnej Legendy o Czarciej Łapie). Ponadto usłyszeć można ją w wielu koncertach organizowanych przez tę instytucję obejmujących szeroki zakres repertuarowy. 
Dysponując lirycznym sopranem o bogatych właściwościach interpretacyjnych i wielokierunkowym wykształceniem posiada w swoim repertuarze muzykę należącą do różnych epok i stylów – od baroku po dzieła współczesnych kompozytorów. W jej dorobku znajdują się więc zarówno kompozycje operowe, operetkowe, musicalowe, kantatowo – oratoryjne i liryka wokalna, którą darzy szczególnym zainteresowaniem. 
Stale współpracuje ponadto ze Stowarzyszeniem Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski i z Centrum Inicjatyw Artystycznych w Lublinie. Dzięki temu do jej działalności należy szereg projektów zmierzających do popularyzowania muzyki klasycznej, w szczególności tej o polskim rodowodzie. Wymienić warto udział w koncertach kameralnych organizowanych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki, prawykonanie formy teatralnej Liryczne Wspomnienie o Julii Hartwig w ramach obchodów 700-lecia Miasta Lublin, I Festiwal im. W. F. Lesslów w Puławach, Letni Festiwal Muzyczny w Kutnie i inne pomniejsze. 
Poza działalnością artystyczną, ważną część jej dorobku stanowi prowadzenie zajęć i warsztatów edukacyjnych związanych z indywidualnym i zbiorowym kształceniem emisji głosu. Prowadzi zajęcia wokalne w Akademii Wokalno – Teatralnej J. Turowicza w Lublinie i pracuje z chłopcami z Pueri Cantores Lublinenses. 
Za swoją działalność artystyczną została w 2017r. Uhonorowana Medalem Pamiątkowym Marszałka Województwa Lubelskiego. 
Nagrała również dwie płyty z muzyką sakralną: Święci prowadzą nas do Pana Boga i uczą miłości do kościoła w jedności działania, która powstała na specjalne zamówienie Sióstr Pasterzanek i solowy album Pulchra est quod est...

Wróć do poprzedniej strony

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 10:00 - 17:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2023 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry