Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Dawid Kwieciński

Dawid Kwieciński

W 2016 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie profesora Krzysztofa Bednarka. Szkolił się u wspaniałych śpiewaków operowych takich jak Włodzimierz Zalewski , Udo Reinemann, czy Andrzej Żarnecki. W kwietniu 2014 roku zdobył wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie. W 2014 roku, jako student debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi rolą Hrabiego Almavivy w „Cyruliku Sewilskim” Gioacchino Rossiniego.
W swoim dorobku artystycznym ma partie: Młodego Cygana w operze „Aleko” Siergieja Rachmaninowa, Ottokara w „Baronie cygańskim” Johanna Straussa, Gastona w operze „La Traviata” Giuseppe Verdiego, Don Ottavio w „Don Giovannim” Wolfganga Amadeusza Mozarta, Freddiego Eynsford-Hill w musicalu „My Fair Lady” Fredericka Loewe, Triqueta w „Eugeniuszu Onieginie” Piotra Czajkowskiego, Fryca w „Wielkiej Księżnej Gerolstein” Jacquesa Offenbacha, Don Toribe w „Złotym Runie” Aleksandra Tansmana oraz Alfreda w „Zemście nietoperza” Johanna Straussa.
W Lutym 2018 roku rozpoczął współpracę z Operą Nova w Bydgoszczy, gdzie ponownie wystąpił w roli Hrabiego Almavivy w „Cyruliku Sewilskim”. W Kwietniu 2018 roku współpracował również z operą Bałtycką, gdzie wykonał tytułową partię Orfeusza, w „Orfeuszu w piekle” Jacquesa Offenbacha. W Listopadzie 2018 roku zadebiutował rolą Księcia Mantui w „Rigoletto” Giuseppe Verdiego w Teatrze Wielkim w Łodzi. W Lutym 2019 roku w „Eugeniuszu Onieginie” Piotra Czajkowskiego zadebiutował rolą Leńskiego, również na deskach tego teatru. Aktualnie współpracuje z filharmoniami oraz teatrami na terenie kraju.

Wróć do poprzedniej strony

© 2021 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry