Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Kierownik- Grzegorz Pecka

Kierownik- Grzegorz Pecka

Dr hab. Grzegorz Pecka prof. KUL – ukończył studia muzykologiczne i organy w Instytucie Muzykologii KUL oraz dyrygenturę chóralną w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jest kierownikiem Katedry Dydaktyki Muzycznej IM KUL.  Prof. Grzegorz Pecka zajmuje się reedycją i opracowaniem do wykonania dzieł wokalno – instrumentalnych kompozytorów polskich XVIII i XIX w. m.in. : Maksymiliana Koperskiego, Józefa Zeidlera czy Filipa Gotschalka.  Od 2005 r. zasiada w Jury  Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce. Jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W jego repertuarze znajduje się wiele utworów wokalnych oraz wokalno-instrumentalnych od renesansu do współczesności. Współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej i Orkiestrą Trybunału Koronnego w Lublinie wykonując dzieła oratoryjno-kantatowe. Uczestniczył w ponad 50 festiwalach i konkursach chóralnych w Polsce, Europie i na świecie, m. in.: Universitas Cantat - Poznań, Coral San Juan – Argentyna, ZIMRIYA - Izrael, Concerto Europeo dei Cori Universitari - Włochy, Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej, Musicateneo „Nuova Europa”- Bolonia, Włochy, Międzynarodowy Konkurs Muzyki Chóralnej „C.A. Seghizzi”, Gorycja - Włochy, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej, Praga - Czechy, Musica Coral VII Jornadas Internacionales, Festiwal Casa de Burgos, Międzynarodowy Festiwal Trzech Kultur w Murcji – Hiszpania, Światowy Festiwal Chórów w Buenos Aires - Argentyna, Światowy Festiwal Chórów w Puebla - Meksyk, Festiwal Muzyczny w Toskanii - Włochy, Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr w Ohrid w Macedonii, Światowe Sympozjum Muzyki Chóralnej w Seulu - Korea Południowa oraz wiele innych.

Wziął udział w tournée koncertowych do większości krajów Europy, a także:  Argentyny, Australii, Chile, Meksyku, Korei Płd., Izraela, RPA, USA i Kanady.

Za działalność artystyczną otrzymał szereg nagród i wyróżnień m. in.: Srebrny i Brązowy Krzyż Zasługi – Odznaczenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Zasłużony działacz kultury – Złota Odznaka z Wieńcem Laurowym Ministra Kultury i Sztuki, Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” - Odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyplom Ministra Kultury – za zasługi w upowszechnianiu kultury, Dyplom Uznania Wojewody Lubelskiego – za promocję polskiej kultury muzycznej w Polsce i na świecie, Nagroda i Dyplom Prezydenta Miasta Lublin – za promocję polskiej kultury, Nagrody indywidualne i zaspołowe I, II i III stopnia Rektora KUL

Wróć do poprzedniej strony

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 10:00 - 17:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2023 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry