Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Krystyna Szydłowska

Krystyna Szydłowska

Jest łodzianką i tam studiowała na wydziale Wokalno - Aktorskim PWSM. Pierwszym etapem jej artystycznej kariery była Operetka Warszawska, gdzie - pracując w chórze - grywała także epizody i mniejsze role. Do lubelskiego Teatru Muzycznego trafiła w 1980 roku gdzie pracuje do dziś. Jej debiutem na lubelskiej scenie była rola Dziewanny w Dzwonach z Corneville. Z innych ról, którymi bawiła miłośników lekkiej muzy warto wspomnieć takie jak: Bessy w Targu na dziewczęta, Ernestyna w Salonie pana Wzdęckiego, Arsena w Baronie cygańskim, Deisy w Balu w Savoyu, Bellę Giretti w Paganinim, Elly w Dziewczęciu z Holandii, Diabła w Szopce polskiej, Marię Antonownę w musicalu Rewizor jedzie, Kamilla w Żołnierzu królowej Madagaskaru, Aniela w Damach i huzarach, Riqett w Wiktorii i jej huzar, Książe Orlowski w Zemście nietoperza , Celię Peachum w Operze za trzy grosze, Maricę w Hrabinie Maricy, Dolly w Hello, Dolly, Cajtla i Gouda w Skrzypku na dachu. Z ostatnich ról warto wspomnieć o wspaniałej kreacji Starej Niewiasty w Operze Straszny dwór Stanisława Moniuszki oraz o rolach: Księżny Anhildy w Księżniczce Czardasza E. Kalmana oraz Praskowii w Wesołej Wdówce F. Lehara. Krystyna Szydłowska jest uwielbiana przez lubelską publiczność i ceniona przez krytykę w szczególności za znakomite aktorstwo oraz ogromny temperament sceniczny i autentyczną vis comica. 27 października 2007 roku uhonorowana została medalem Gloria Artis przyznanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wróć do poprzedniej strony

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 14:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 13:00 - 18:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 14:00
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2022 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry