Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Łukasz Sidoruk

Łukasz Sidoruk

Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie skrzypiec M. Piętki. Kończąc szkołę uzyskał wyróżnienie w zakresie przedmiotów teoretycznych (także zdobywając pierwsze nagrody na konkursach z kształcenia słuchu). Studia w zakresie dyrygentury symfoniczno - operowej rozpoczął w 2008 roku w Uniwersytecie Muzycznym Fr. Chopina w Warszawie, pod kierunkiem prof. T. Bugaja i prof. Sz. Kawalli.

Studia zakończył koncertem dyplomowym (Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej w Olsztynie), ocenionym celująco, w programie którego znalazły się III koncert fortepianowy d-moll S. Rachmaninowa i Odwieczne pieśni M. Karłowicza.

Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych między innymi przez Colina Mettersa (Royal Academy of Music w Londynie), Tadeusza Strugałę (Akademia Muzyczna w Krakowie), Franka Cramera (Kunst Universitat Graz), Pawła Kotlę (London Symphony Orchestra) oraz Maestro Gabriela Chmurę (kurs z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej). W ramach praktyk studenckich współpracował także z Polską Orkiestrą Radiową, prowadząc próby w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.

Od 2011 roku jest dyrygentem orkiestry symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w Zamościu, z którą koncertował w Niemczech (Schwabisch Hall) i we Francji (Blois) w ramach wymiany uczniowskiej z miastami partnerskimi Zamościa. Z orkiestrą tą wykonywał m.in. VIII Symfonię h-moll Niedokończoną F. Schuberta, Małą suitę W. Lutosławskiego, Mszę Koronacyjną C-dur KV 317 W. A. Mozarta, I suita Carmen G. Bizet, Uwertura akademicka J. Brahmsa, I koncert fortepianowy g-moll F. Mendelssohna, oraz fragmenty opery Potępienie Fausta H. Berlioza. Pod batutą Łukasza Sidoruka, orkiestra przygotowała także bogaty repertuar muzyki filmowej.

Z Teatrem Muzycznym w Lublinie związany jest od 2015r., kiedy to asystował m.in. przy koncercie muzyki z serialu Czas Honoru. Od 2016 roku jest dyrygentem Orkiestry Teatru Muzycznego, w której prowadzi przedstawienia: Pinokio, Kot w butach, Calineczka, Kopciuszek w reżyserii J. Turowicza, Phantom (reż. D. Kustosik), Księżniczka Czardasza (reż. A. Hofman), Skrzypek na dachu (reż. Z. Czeski) i Porwanie Sabinek (reż. D. Kustosik). Powierzono mu także kierownictwo muzyczne nad projektem Broadway in Lublin oraz nad premierą Ania z Zielonego Wzgórza w reżyserii M. Siedlera. 

Wróć do poprzedniej strony

© 2021 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry