Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Marcin Żychowski

Marcin Żychowski

Studiował na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. Stanisławy Marciniak-Gowarzewskiej. Już wtedy dawał upust swej teatralnej pasji realizując w ramach działalności teatru studenckiego, takie role jak Demetriusz w Śnie nocy letniej W. Szekspira, Przodownik chóru w Lizystracie Arystofanesa, Pułkownik Pickering w musicalu My Fair Lady F. Loewe czy kniaź Griemin w operze Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego. Studia ukończył w 2001r. W tym samym roku podjął współpracę z Operą na Zamku w Szczecinie. W 2002 roku został solistą Teatru Muzycznego w Lublinie.

Debiutował tutaj rolą Kalmana Żupana w operetce Baron Cygański J. Straussa. Potem były następne role, mniejsze i większe, operowe: porucznik Zuniga w Carmen G. Bizeta, Zbigniew w Strasznym dworze S. Moniuszki, Fiorello w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego; operetkowe i musicalowe: karczmarz Mordka w Skrzypku na dachu J. Bocka, Peniżek w Hrabinie Maricy E. Kálmána, porucznik Rohnsdorf w Księżniczce Czardasza tego samego kompozytora, ambasador Mirko Zeta w Wesołej Wdówce F. Lehára oraz te najprzyjemniejsze – w bajkach dla dzieci: zbój Ślicznotka w Serduszku z lodu, Koszałek Opałek w Sierotce Marysi, Ogniojad i Rybak w Pinokiu, Burmistrz, Mortadela i zbój Brodacz w O dwóch takich, co ukradli księżyc, a także Bajarz i Miś w Królewnie Śnieżce.

W 2000 r. zdobył wyróżnienie Międzyuczelnianego Konkursu Wokalnego w Dusznikach-Zdroju, a cztery lata później został finalistą I Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura.

Wróć do poprzedniej strony

© 2021 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry