Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Mirosław Niewiadomski

Mirosław Niewiadomski

Mirosław Niewiadomski śpiewem zainteresował się już w szkole średniej, gdzie jako tenor stawiał pierwsze "kroki" wokalne w chórze Państwowego Liceum Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, prowadzonym pod kierunkiem Anny Domańskiej. Rozpoczęcie studiów na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi było właściwie oczywiste.

Artysta jeszcze jako student debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi w roku 2000 w operze Mozarta „Wesele Figara” rolą Don Curzio. W 2002 roku został finalistą VII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju w kategorii operowej. Rok później uczestniczył w operze „Il Matrimonio Segreto” Cimarosy jako Paolino oraz wziął udział w polsko-niemieckich konfrontacjach wokalnych w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Śpiewał tez na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi jako Merkury w operetce „Orfeusz w piekle” Offenbacha oraz w operetce „Wiktoria i jej huzar” Paula Abrahama. Na ostatnim roku studiów (2004 rok) zaśpiewał partię Ferranda w operze „Cosi fan tutte” Mozarta wystawionym w Teatrze Wielkim w Łodzi.

W latach 2007-2014 był solistą Teatru Wielkiego w Łodzi. Zadebiutował tam jako Edwin w „Księżniczce czardasza” Imre Kalmana, dalej wiele pięknych ról takich jak Alfred w „Traviacie”, Ismael w „Nabucco”Verdiego, Hervey w „Annie Bolenie” Donizettiego, Nataniel w „Opowieściach Hoffmanna” Offenbacha, Triquet w „Eugeniuszu Onieginie” Czajkowskiego, Hrabia Tassilo w „Hrabinie Maricy” Kalmana, Goro w „Madama Butterfly” Pucciniego. W tym czasie był zapraszany także na deski wszystkich scen operowych, operetkowych oraz Filharmonii w Polsce śpiewając takie role jak Hrabia Zedlau w „Wiedeńskiej krwi”, Barinkay w „Baronie Cygańskim” J.Straussa, Sou Chong w „Krainie uśmiechu”, Jozsi w „Cygańskiej miłości” Lehara czy Casio w operze „Otello” Verdiego. W 2012 roku rolą Czaplickiego w „Damie pikowej” Czajkowskiego, zadebiutował na deskach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

W 2009 roku zdobył drugą nagrodę na I Europejskim Festiwalu Duetów Operetkowych i Musicalowych – "Face to Face" w Poznaniu.

Artysta chętnie występuje w koncertach kameralnych, prezentując słynne arie i pieśni różnych kompozytorów, m.in. w roku 2010 na zaproszenie ukraińskiej polonii wziął udział w koncercie w Operze Odeskiej.

Bardzo dobrze czuje się też śpiewając muzykę rozrywkową z repertuarów takich artystów jak Elvis Presley, Frank Sinatra czy Tom Jones.

Wróć do poprzedniej strony

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 14:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 12:00 - 18:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

Od 1 lipca do 15 sierpnia kasa biletowa nieczynna.

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 14:00
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2022 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry