Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Mirosław Niewiadomski

Mirosław Niewiadomski

Artysta, który debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi dwa razy: w roku 2000 w operze Mozarta jako Don Curzio w Weselu Figara (było to przedstawienie studenckie) i 2007, już po studiach jako, Edwin w Księżniczce czardasza Kalmana. Zainteresował się śpiewem już w szkole średniej, gdzie jako tenor stawiał pierwsze "kroki" wokalne w chórze Państwowego Liceum Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, prowadzonym pod kierunkiem Anny Domańskiej. Rozpoczęcie studiów na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi było właściwie oczywiste.

Jako student brał udział w wielu realizacjach na scenach muzycznych w Łodzi: śpiewał partię Merkurego w Orfeuszu w piekle Offenbacha, brał udział w operetce Wiktoria i jej huzar Abrahama na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi. W 2002 roku został finalistą VII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju w kategorii operowej. Rok później uczestniczył w operze Il Matrimonio Segreto Cimarosy (Paolino) oraz wziął udział w polsko-niemieckich konfrontacjach wokalnych w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Na ostatnim roku studiów (2004 rok) śpiewał partię Ferranda w Cosi fan tutte Mozarta, wystawionym w Teatrze Wielkim w Łodzi. W 2009 roku zdobył drugą nagrodę na I Europejskim Festiwalu Duetów Operetkowych i Musicalowych – "Face to Face" w Poznaniu.

W Teatrze Wielkim w Łodzi występował jako: Alfred w Traviacie i Ismael w Nabucco Verdiego, Hervey w Annie Bolenie Donizettiego, Nataniel w Opowieściach Hoffmanna Offenbacha, Triquet w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego, Hrabia Tassilo w Hrabinie Maricy Kalmana, a na scenach teatrów muzycznych jako: Hrabia Zedlau w Wiedeńskiej krwi, Barinkay w Baronie Cygańskim J. Straussa, Sou Chong w Krainie uśmiechu i Jozsi w Cygańskiej miłości Lehara. W 2012 roku rolą Czaplickiego w Damie pikowej Czajkowskiego, zadebiutował na deskach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

Artysta chętnie występuje w koncertach kameralnych, prezentując słynne arie i pieśni różnych kompozytorów, m.in. w roku 2010 na zaproszenie ukraińskiej polonii wziął udział w koncercie w Operze Odeskiej.

Bardzo dobrze czuje się też śpiewając muzykę rozrywkową z repertuarów takich artystów jak Elvis Presley, Frank Sinatra czy Tom Jones.

Wróć do poprzedniej strony

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 14:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 13:00 - 18:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Kasa biletowa Teatru Muzycznego w dniu 7.01.2022 (piątek) będzie nieczynna.

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 14:00
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2022 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry