Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Patrycja Baczewska

Patrycja Baczewska

Absolwentka Szkoły Aktorskiej Machulskich w Warszawie, w której uzyskała zawód aktora. Ponadto ukończyła dwa kierunki studiów: Muzykologia na KUL oraz Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na UMCS w Lublinie, gdzie uzyskała odpowiednio stopień magistra muzykologii oraz magistra sztuki.

Jej kariera to wcielanie się w postaci widoczne na szklanym ekranie w polskich serialach telewizyjnych, m.in. Barwy Szczęścia, Skazane czy W rytmie serca. Aktualnie znajduje się w stałej obsadzie aktorskiej serialu fabularno-dokumentalnego TVP pt.: Komisariat w reż. Braci Węgrzyn, gdzie wciela się w postać laborantki Herminy. Patrycja Baczewska współtworzy kreacje aktorskie w zakresie dubbingu.

Na swoim koncie posiada ponadto teatralne role komediowe oraz dramatyczne. Debiutowała na deskach Teatru Soho w Warszawie rolą Mamy w dramacie "Zimne Dziecko" Mariusa von Mayenburga, w reż. Krzysztofa Ogłozy. Występowała na deskach Teatru Trzynastka w Legionowie, m.in. w roli Bereniki- "Sejm Kobiet", czy Zosi w spektaklu "Ślepe uczucie mgr Wyprostka".

Obecnie występuje na deskach Teatru Muzycznego w Lublinie, w którym gra tytułową rolę w musicalu "Ania z Zielonego Wzgórza" - reż. Mirosław Siedler oraz Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, w którym również podjęła rolę Ani w musicalu "Ania z Zielonego Wzgórza" - reż. Mirosław Siedler. W Teatrze Muzycznym w Lublinie wciela się ponadto w Kopciuszka w spektaklu „Kopciuszek” - reż. Jerzy Turowicz, główną bohaterkę - Ankę w musicalu "WinyLOVE" Story w reż. Urszuli Lewartowicz, jak również Słowiankę/Matkę w musicalu „Fidelitas” w reż. E. Sadowskiej.

Wróć do poprzedniej strony

© 2021 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry