Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Patrycjusz Sokołowski

Patrycjusz Sokołowski

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2005 r. Laureat nagród i wyróżnień w międzynarodowych konkursach wokalnych. Wielokrotnie odznaczany przez Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Związek Artystów Scen Polskich, przez który m. in. został uhonorowany statuetką ARION za wybitne osiągnięcia artystyczne w maju 2019 r.

Debiutował rolą Petera, miotlarza w operze Hänsel und Gretel Engelberta Humperdincka na scenach teatrów Niemiec (Einbeck, Helmstedt) i Szwajcarii (Davos) w 2003 r., będąc studentem klasy prof. Włodzimierza Zalewskiego i prof. Ewy Iżykowskiej. W 2004 r. na scenie macierzystej uczelni śpiewał jako Figaro w akademickim przedstawieniu Wesele Figara W. A. Mozarta. W tym samym czasie rozpoczął współpracę z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie śpiewał tytułową rolę w operze Aptekarz J. Haydna, wcielił się też w postać Czarodzieja Colasa w Bastien i Bastienne, pierwszej operze W. A. Mozarta, oraz został solistą – adeptem Warszawskiej Opery Kameralnej.

Od 2005 r. jest solistą Teatru Muzycznego w Lublinie, w którym zagrał ponad trzydzieści ról. Występował w Carmen G. Bizeta jako Escamillo i Morales, Don Basilio w Cyruliku Sewilskim G. Rossiniego, Zbigniew oraz Skołuba w Strasznym Dworze S. Moniuszki, Markiz w Traviacie i Gran Sacerdote w Nabucco G. Verdiego, Sarastro w Czarodziejskim Flecie W. A. Mozarta, a także jako Eryk – tytułowy Upiór w Phantomie M. Yestona. Regularnie występuje jako Feri w Księżniczce Czardasza I. Kalmana, Książe Homonay i Kalman Żupan w Baronie Cygańskim J. Straussa oraz Policjant w Skrzypku na Dachu J. Bocka. Ze szczególnym uznaniem krytyki spotkała się rola Mustafy Beja w Balu w Savoyu P. Abrahama, którą artysta debiutował na Scenie Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie z okazji otwarcia współpracy CSK i Teatru Muzycznego w Lublinie.

W sezonie 2011/2012 współpracował z Teatrem Kameralnym w Lublinie. Występował tam w przedstawieniu kierowanym do młodzieży szkolnej, jako ogrodnik Ben w Tajemniczym Ogrodzie F. H. Burnetta.

Ważnym wydarzeniem był debiut na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, gdzie w sezonie 2015/2016 wystąpił jako Hrabia Monterone w operze Rigoletto G. Verdiego. W kolejnym sezonie wystąpił jako drugi SS-man w Pasażerce M. Weinberga – przedstawieniu inaugurującym sezon 2016/2017. W sezonie 2018/2019 debiutował jako Zuniga w Carmen G. Bizeta.

Szczególne miejsce w karierze młodego basa zajmuje debiut w roli Zachariasza w operze Nabucco G. Verdiego w Operze Bałtyckiej w sezonie 2016/2017 pod dyrekcją Warcisława Kunca. Partia Zachariasza wymaga bowiem od śpiewaka najwyższych umiejętności technicznych, jest uważana za jedną z najtrudniejszych w całym repertuarze basowym.

Artysta współpracował też z Operą Nova w Bydgoszczy, debiutując patią Dulcamary w Napoju miłosnym G. Donizettiego w sezonie 2010/11. Debiut ten rozpoczął wieloletnią współpracę z teatrem, artysta został zaproszony do premierowego przedstawienia opery Cyganeria G. Pucciniego w którym wcielił się w postać Alcindoro.

www.patrycjuszsokolowski.com

Wróć do poprzedniej strony

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 10:00 - 17:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2023 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry