Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

Artyści

Paulina Janczaruk

Paulina Janczaruk

Sopran liryczno-koloraturowy.

Absolwentka wydziału wokalno- aktorskiego Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Doroty Wójcik. Projekty, w których brała udział w czasie studiów to Prima la musica e poi le parole A. Salieriego jako Tonina, Aleko S. Rachmaninova jako Zemfira, Magnificat J.S.Bacha -sopran, Wesoła Wdówka F.Lehara jako Hanna Glavary oraz liczne koncerty muzyki operowej i operetkowej (Politechnika Łódzka, Pałac Biedermanna). W czasie studiów nawiązała współpracę z Teatrem Muzycznym w Łodzi, występując w musicalu A.L. Webbera Jesus Christ Superstar.

Szkoliła się na kursach mistrzowskich u Beaty Redo Dobber, Izabelli Kłosińskiej, Udo Rheinemanna oraz Siergieja Leiferkusa. Pracowała z takimi dyrygentami jak m.in. Jose Maria Florencio, M.Kocimski, P.Sułkowski M.Wolniewski, P. Fiugajski. Od 2018 roku związana na stałe z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie występuje spektaklach operetkowych: Baron Cygański J. Straussa jako Arsena, Księżniczka Czardasza E.Kalmana jako Stasi, Kraina Uśmiechu F. Lehara jako Księżniczka Mi, Skrzypek na dachu J. Bocka jako Hudel, Hallo Szpicbródka L. Starskiego jako Anita. Bierze również udział w koncertach „Od Opola do San Remo“, “W duecie z Muzycznym“.

Koncertuje w kraju z programem operowo-operetkowym wraz z Polską Operą Kameralną. Współpracowała również z Radomską Orkiestrą Kameralną, przygotowując Gale Sylwestrową. Swoim głosem uświetniła Galę rozdania Nagród Pokoju, organizowaną przez światowej sławy malarza fantastyki Wojciecha Siudmaka- Łódź, 2019.

W grudniu 2019 roku wystąpiła w VI edycji programu Bitwa Tenorów na róże pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego i Alicji Węgorzewskiej. Program emitowany był przez Telewizję Polską.

Wróć do poprzedniej strony

© 2021 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry