Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

PIAZZOLLA TANGO SHOW

  • Koncert
  • Teatr Muzyczny w Lublinie
  • 1 godzina 30 minut

Specyficzny styl kompozytorski Piazzolli, tzw. tango nuevo był w dużej mierze kreowany przez zespół samego kompozytora - Quinteto Nuevo Tango w którym wiodącą - koncertującą rolę grały wirtuozowsko potraktowane bandoneon i skrzypce. Reszta składu: gitara elektryczna, fortepian i kontrabas podkreślały charakterystyczną, tangową rytmikę, czyniącą - obok nostalgicznego brzmienia bandoneonu - utwory Piazzolli tak dobrze rozpoznawalnymi. Potężny ładunek emocjonalny, oryginalna harmonia i rytm tej muzyki a także jej wyrafinowanie wpływają zapewne na jej niespotykaną popularność, choć przed wykonawcami stawiają wysokie wymagania.

W programie koncertu utwory Astora Piazzolli w oryginalnych aranżacjach kompozytora na zespół samego Piazzolli - Quinteto Nuevo Tango w wirtuozowskich interpretacjach GANG TANGO:

- Concierto para Quinteto

- Quatro Estaciones Portenas

- Decarissimo

- Revirado

- Adios Nonino

- Oblivion

- Muerte del Angel

- Ciquilin de Bachin

- Libertango

- Escualo

a także tanga świata: W małym kinie, Ostatnia Niedziela, Tango Milonga, Por Una Cabeza, Jalousie, La Cumparsita oraz recytacje poezji tangowej Borgesa i Horacio Ferrera oraz Anny Burzyńskiej

GANG TANGO: Grzegorz Lalek - skrzypce Piotr Kopietz - bandoneon Krzysztof Łochowicz - gitara Mirosław Feldgebel - fortepian Sebastian Wypych - kontrabas / kierownictwo oraz: Anna Iberszer i Piotr Woźniak - mistrzowie tanga Szymon Kuśmider - recytacje

GANG TANGO - założony w 2015 roku przez kontrabasistę Sebastiana Wypycha, to jeden z niewielu zespołów tangowych nawiązujący stylem gry do dawniej istniejących w Argentynie 'Orquesta Tipica' oraz czerpiący inspiracje bezpośrednio z oryginalnego zespołu Astora Piazzolli - Quinteto Nuevo, ale także nawiązujący stylistycznie do zespołów tangowych przedwojennej Warszawy.

W programie GANG TANGO tanga Astora Piazzolli w oryginalnych aranżacjach na zespół samego Piazzolli - Quinteto Nuevo.

Kompilacja kompozycji polskich i argentyñskich repertuaru zespołu nawiązuje do kolebki i wzoru stylu, czyli tanga argentyńskiego, ale także odnosi się i pielęgnuje ogromny dorobek twórczości tangowej kompozytorów polskich okresu międzywojennego. Pisywali je zarówno autorzy muzyki lekkiej, jak i kompozytorzy muzyki poważnej. Mówi się o około 3000 tang polskich z tego okresu, ale także pisywanych tang przez uwięzionych w Warszawskim getto Polskich - Żydowskich kompozytorów.

Jeden z najwybitniejszych poetów tanga Enrique Santos Discépolo nazwał tango piękną myślą, którą się tańczy, dlatego w skład GANG TANGO wchodzą najwybitniejsi polscy mistrzowie tanga. Całość muzycznie poprowadzona przez najwybitniejszych muzyków i wirtuozów GANG TANGO pod muzycznym kierownictwem kontrabasisty - Sebastiana Wypycha.

Na gruncie tanga artyści mają za sobą wiele znaczących festiwali muzycznych;

- Festiwal Tanga w Paryżu

- Zelt-Music-Festival we Freiburgu-Niemcy

- Festiwal 'Gdańska Wiosna'

- Festiwal 'Wieczory w Arsenale' - Wrocław

- Muzyczny Fesliwal w £añcucie

- JUVE AWARDS – Alte Oper Frankfurt 2008 rok

- EXPO 2008 – Saragossa

- Festiwal – Skrzyżowanie Kultur 2008 rok

- Sezon Kultury Polskiej w Rosji – Kostroma 2009 rok

- III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej we Lwowie 2010 rok

- S n o w a n d S y m p h o n y M u s i c F e s t i v a l S t . M o r i t z 2 0 1 0 r o k oraz wiele występów telewizyjnych.

- Geyer Music Factory i wiele innych.

Serdecznie zapraszamy!

Grane w sezonach

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:

81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - Pt: 10:00 - 18:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
81 532 96 65 lub 502 662 956

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21

Pn - Pt: 8:00 - 15:00
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2022 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl

Do góry