Przeskocz do treści Przeskocz do menu Przeskocz do stopki
AA Aa

WinyLOVE Story

  • Widowisko muzyczne
  • reż. U.Lewartowicz
  • Teatr Muzyczny w Lublinie
  • 2 godziny 20 minut, z jedną przerwą

Realizatorzy

Scenariusz i reżyseria: Urszula Lewartowicz

Dyrygent: Łukasz Sidoruk

Choreografia: Piotr Mochol

Scenografia i kostiumy: Dariusz Manel

Inspicjent: Iwona Jarzyna-Manel

Suflerzy: Krystyna Ekielska, Anna Rękas

 

Opis

WinyLOVE Story (Muzyczne hity z czasów wielkiej płyty) to widowisko muzyczne osadzone w czasach big-beatu, potańcówek i miłości do muzyki. To podróż w czasie do okresu Wielkiej Płyty – nie tylko tej konstrukcyjnej, ale przede wszystkim tej winylowej – będącej materialnym symbolem pięknego okresu w rozwoju polskiej muzyki rozrywkowej.

W tle bigbeatowych rytmów rozgrywa się tytułowe WinyLOVE Story – historia miłosna marynarza i maturzystki. Nie jest to jednak opowieść rzewna ani ckliwa. Perypetie głównego bohatera okraszone zostały dużą dawką humoru i dowcipu. Akcja widowiska rozgrywa się w wakacyjnej scenerii, przywodząc na myśl chwile relaksu i odpoczynku, które upływają najprzyjemniej tam, gdzie „morza szum, ptaków śpiew”…

Trzon muzyczny widowiska tworzą znane polskie przeboje z końca lat 60. ubiegłego stulecia, które wykonywali znani i do dziś uwielbiani artyści, m.in. Kasia Sobczyk, Karin Stanek, Helena Majdaniec, Maria Koterbska, Krzysztof Klenczon, Seweryn Krajewski, Matusz Święcicki, Jerzy Połomski, Piotr Szczepanik, .

Galeria- zdj. M.Sachadyn

IMG_9464
IMG_9466
IMG_9473
IMG_9506
IMG_9508
IMG_9558
IMG_9618
IMG_9952
IMG_9951

Grane w sezonach

© 2021 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry