Aktualności

Lublin Nasze Miasto: Teatr Muzyczny w Lublinie mimo epidemii koronawirusa nie przestaje funkcjonować.

Lublin Nasze Miasto: Teatr Muzyczny w Lublinie mimo epidemii koronawirusa nie przestaje funkcjonować.

13-06-2020

Lubelski Teatr Muzyczny mimo epidemii koronawirusa zaprasza do udziału w nowym projekcie.

- Jest to przedsięwzięcie realizowane w ramach programu dotacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury "Kultura w sieci" - informuje Ewa Sobkowicz, kierownik działu sprzedaży i promocji TM oraz specjalista ds. kontaktów z mediami i sponsoringu.

- Projekt "Z Teatrem Muzycznym na kwarantannie" to trzy cykle, które będziemy prezentować na naszym Facebooku i kanale YouTube przez cały czerwiec i lipiec – dodaje.

"Teatralne czytanki" - seria filmów skierowanych do dzieci i młodzieży

- Nasi soliści będą czytać wybrane przez siebie fragmenty skierowanych do młodego widza utworów literackich - odpowiedników spektakli z repertuaru TM - wyjaśnia Ewa Sobkowicz. - Rozpoczną "Anią z Zielonego Wzgórza", a potem zaprezentują kolejno: "Calineczkę", "Kopciuszka", "Kota w butach", "Królewnę Śnieżkę", "Pinokia" i "Legendę o Czarciej Łapie". Na razie nie możemy zaprosić młodych widzów do Teatru, ale mamy nadzieję, że teksty, które przeczytamy, zachęcą naszych milusińskich do bezpośredniego uczestnictwa w tych przedstawieniach, kiedy to będzie już możliwe - uzupełnia.

"Wizyty domowe" - spotkania z artystami Teatru Muzycznego w Lublinie

- To wirtualne spotkania z przedstawicielami różnych zespołów artystycznych naszego teatru: z solistami, członkami orkiestry, chóru i baletu - tłumaczy Ewa Sobkowicz. - Artyści opowiedzą o swojej edukacji i drodze zawodowej, przedstawią specyfikę swej pracy, wspomną o ulubionych utworach muzycznych, a także o własnych pozateatralnych pasjach. Internauci będą zaś mieli możliwość zadawania pytań. Chcemy w ten sposób zmniejszyć dystans między twórcami a odbiorcami kultury, dać publiczności możliwość bliższego poznania naszego zespołu, co nie jest możliwe w klasycznych warunkach teatralnych.

"Rozwijaj się z Muzycznym"

- Pragniemy tym projektem zachęcić do czynnego uczestniczenia w kulturze, a nie tylko do kontynuowania jej biernego odbioru - precyzuje kierownik działu sprzedaży i promocji TM. - Dlatego nasi artyści zaprezentują proste ćwiczenia związane ze swoim zawodem, pomagające im na utrzymanie formy, na doskonalenie się. Ćwiczenia takie każdy z naszych widzów może samodzielnie wykonywać w domu, nabywając jednocześnie nowe umiejętności muzyczne, ruchowe, kształcąc swą dykcję – dodaje.

Artystom i wszystkim pozostałym pracownikom Teatru Muzycznego zależy na utrzymaniu kontaktów z publiczności. Dlatego dbają o dostarczanie widzom radości w tym niełatwym czasie i o budowanie wspólnoty. Zachęcają też do śledzenia mediów społecznościowych Teatru Muzycznego i głośno krzyczą: "Jesteśmy z Wami i dla Was!"

W ostatnich dniach teatr dołączył do akcji #Hot16Challenge2, która jest niezwykle popularna w sieci.

- Rapują wszyscy, więc również i my - nominowani i wyzwani przez Targi Lublin S.A. - wyjaśnia Ewa Sobkowicz, zapowiadając kolejny obszar działalności Teatru Muzycznego. - W akcji #Hot16Challenge wspieramy pracowników służby zdrowia w walce z koronawirusem.

Teatr nasz lubi niekonwencjonalne rozwiązania, dlatego w teledysku wystąpili nie śpiewacy, tylko... Sami posłuchajcie! DJ Karzeł (Andrzej Czapliński), Lord Fader (Łukasz Jakubowski) i MC Szczena (Wojtek Pyszniak). Wszyscy panowie, ujawniający swoje dodatkowe talenty, są członkami orkiestry, zespołu technicznego i baletu – dodaje.

źródło: www.lublin.naszemiasto.pl

Wróć do aktualności

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:
81 532 25 21 (pn-pt: 8:00 — 14.00)

 

 

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - pt: 12:00 — 17:00

oraz na godzinę przed planowanymi spektaklami na poziomie -1

Telefony:
502 662 956 lub 81 532 96 65

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2020 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry