Aktualności

NowyTydzien.pl: Bilet do San Remo

NowyTydzien.pl: Bilet do San Remo

24-10-2019

Sezon 2019/2020 w lubelskiej Operetce zainaugurowano nietypowym koncertem składankowym – „Od Opola do San Remo”. Nietypowym, bo zderzono znakomite operowe głosy naszych solistów z repertuarem popularnym, festiwalowym i rozrywkowym, królującym przy tym przez dekady na niejednym weselu i dyskotece.

I trzeba przyznać, że zderzenie to udało się znakomicie, a publika szalała w sposób, którego nie powstydziliby się ani w stolicy polskiej, ani włoskiej piosenki. Bo też i na scenie było wszystko co lubimy najbardziej – i „Małgośka” (w brawurowym wykonaniu nomen omen Małgorzaty Rapy), i „Za zdrowie pań!” przezabawnego Jarosława Cisowskiego, i składanka z repertuaru Danuty Rinn ulubienic publiczności: Agnieszki Kurkównej i Agnieszki Piekaroś-Padzińskiej. Prawdziwą gwiazdą tej części koncertu był jednak Grzegorz Wilk, którego wykonanie „Snu o Warszawie” było rzeczywiście wydarzeniem muzycznym.

Widzowie proszą o więcej

O ile jednak pierwszy, polski, akt składanki nastawił słuchaczy nostalgicznie, o tyle drugi rozruszał ich z miejsca, przede wszystkim za sprawą lubelskiego Boney M., czyli Magdaleny Rembielińskiej, Marioli Zagojskiej, Doroty Szostak-Gąski i Patrycjusza Sokołowskiego. A skoro znaleźliśmy się w kręgu Italii – kołysał nas Andrzej Witlewski, któremu widownia dośpiewywała „Lasciatemi cantare”.

Tanecznie i kołysząco było też dzięki świetnej choreografii i znakomicie poprowadzonemu baletowi (nie mówiąc już o urodzie, zwłaszcza jego żeńskiej części, dodatkowo podkreślonej efektownymi kostiumami). Zachwycona otwarciem sezonu lubelskiego Teatru Muzycznego było nawet sama Katarzyna Gertner, gość honorowy koncertu i żywe uosobienie tradycji polskiej piosenki, nie tylko rozrywkowej.

Cóż, zespoły lubelskiego Teatru Muzycznego z pewnością stać na wiele, a wielu widzów słusznie tęskni, by zobaczyć i usłyszeć swych ulubionych artystów w przebojowym repertuarze operetkowym, a nawet operowym – niestety, smutne realia finansowe samorządowej kultury nie pozwalają planować ze zbyt dużym rozmachem.

W tej sytuacji zostaje cieszyć się tym, co jest – i szanować naszych artystów za to, że każdy swój występ realizują z podobnym zaangażowanie, talentem, wewnętrzną pasją i szacunkiem dla widza.TAK

źródło: nowytydzien.pl

Wróć do aktualności

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:
81 532 25 21 (pn-pt: 8:00 — 15.00)

 

 

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - pt: 10:00 — 18:00
Sobota: 16:00 — 18:00
W niedziele i święta na godzinę przed spektaklem

Telefony:
502 662 956 lub 81 532 96 65

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2020 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry