Aktualności

VIVA MONIUSZKO! VIVA POLONIA! - FAMILIJNY PIKNIK URODZINOWY STANISŁAWA MONIUSZKI

VIVA MONIUSZKO! VIVA POLONIA! - FAMILIJNY PIKNIK URODZINOWY STANISŁAWA MONIUSZKI

26-04-2019

Teatr Muzyczny w Lublinie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szerokiej publiczności oraz wykorzystując fakt, że rok 2019 został ogłoszony rokiem Stanisława Moniuszki,

dzięki uprzejmości Muzeum Wsi Lubelskiej zaprezentuje w dniu 5 maja 2019 roku wydarzenie pod nazwą:

VIVA MONIUSZKO! VIVA POLONIA! - FAMILIJNY PIKNIK URODZINOWY STANISŁAWA MONIUSZKI

 

   

 

 

5 maja 2019 r. przypada 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki. Pragniemy rozpocząć program od Mszy świętej dziękczynnej za życie wielkiego kompozytora i patrioty. Msza święta odbędzie się w zabytkowym Kościółku z Matczyna na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej i planowana jest na godzinę 11.00, a o jej przewodniczenie zwróciliśmy się do ks. dr Tomasza Lisieckiego – Przewodniczącego Archidiecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej

Po uroczystej mszy wystawiony zostanie spektakl stanowiący skróconą i kameralną wersję dzieła narodowego Stanisława Moniuszki tj.: „Strasznego Dworu” pod nazwą „Nie taki Straszny Dwór – opera w pigułce”. Jego wystawienie zostanie poprzedzone krótkim wprowadzeniem oraz odczytaniem przez Elżbietę Kruk – Przewodniczącą Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu listu praprawnuczki Stanisława Moniuszki – Pani Elżbiety Janowskiej - Moniuszko.

“Nie taki Straszny Dwór – opera w pigułce” zawiera najważniejsze muzyczne fragmenty i sceny połączone narracją, które przybliżą widzom treść narodowego dzieła.  Elementy scenografii, kostiumy z epoki, a przede wszystkim piękne głosy i tańce narodowe z pewnością przysporzą nowe rzesze miłośników opery.

 

Inscenizacja i reżyseria: Mariola Zagojska; Asystent reżysera: Paweł Świętorecki; Kierownictwo muzyczne: Agnieszka Szulc-Brzyska

Straszny Dwór? To brzmi dość groźnie. I jeszcze Opera? Ale bez obaw. Nie wszystko jest takie straszne jak nam się wydaje. Nie bójmy się rozpocząć muzycznej edukacji od „Strasznego Dworu”, arcydzieła gatunku jakim jest Opera. Przygotowaliśmy specjalny spektakl dla dzieci i młodzieży, który wprowadzi ich w piękny świat muzyki i elegancki świat Teatru operowego. Możliwe, że dla niektórych będzie to pierwsze zetknięcie z muzyką klasyczną, dlatego wybraliśmy na tę okazję operę Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór”, opracowaną w wersji kameralnej i skróconej. Spektakl prezentuje najważniejsze muzyczne fragmenty i sceny połączone narracją, która przybliży treść narodowego dzieła już najmłodszym Widzom. Elementy scenografii, kostiumy z epoki, a przede wszystkim piękne głosy i tańce narodowe z pewnością przysporzą nowe rzesze miłośników opery.

Czas trwania 1 godz 15 minut ( bez przerwy).

 

 

Wydarzenie VIVA MONIUSZKO! VIVA POLONIA! - FAMILIJNY PIKNIK URODZINOWY STANISŁAWA MONIUSZKI zostało objęte patronatem przez Pana Marszałka. Dzięki przychylności Muzeum Wsi Lubelskiej oraz możliwości otwarcia imprezy przez Panią Elżbietę Kruk - Przewodniczącą Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, wydarzenie to może zostać zorganizowane dokładnie w dzień urodzin Kompozytora.

ZAPRASZAMY!

Wróć do aktualności

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego

Zakup biletów

24 godziny na dobę, wygodnie i szybko. Wybierasz miejsce(a) i płacisz.Bilet możesz wydrukować lub okazać bileterowi w smartphonie. Akceptujemy płatności

Akceptujemy płatności

Rezerwacja biletów przez telefon

Możliwa jest wstępna rezerwacja miejsc na przedstawienie przez telefon. Bilet należy potem wykupić w kasie biletowej (nie przez internet).

Telefon:
81 532 25 21 (pn-pt: 8:00 — 15.00)

 

 

Osoby spóźnione będą wpuszczane na widownię dopiero w trakcie przerwy, jeżeli została ona przewidziana podczas wydarzenia.

Kasa biletowa

Zapraszamy do zakupu bezpośredniego biletów w naszej kasie biletowej. Możliwa płatność kartą.

Do odbioru biletów opłaconych przelewem wymagane jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

Godziny otwarcia:
Wt - pt: 10:00 — 18:00
Sobota: 16:00 — 18:00
W niedziele i święta na godzinę przed spektaklem

Telefony:
502 662 956 lub 81 532 96 65

Kontakt z nami

Sekretariat
81 532 76 13
sekretariat@teatrmuzyczny.eu

Dział Organizacji Widowni
81 532 25 21
widownia@teatrmuzyczny.eu

10 1020 3147 0000 8502 0139 1093
Bank PKO BP

© 2020 Teatr muzyczny w Lublinie
Wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: adm-media.pl , cms: Alice   CMS

Do góry